Boğa Aylık Burç Yorumu

21 Nisan - 21 Mayıs

1 ağustos, 2020

Ev ve aile konuları ön planda

Güçlü ve sıcak bir Aslan burcu döneminden geçiyoruz. 7’sinde Venüs’ün burç değiştirmesiyle kardeş ve akrabalarınızdan daha çok destek görebilirsiniz. Kendinizi ev ve aile konularının içinde daha da çok bulabilirsiniz. Bu arada burcunuzdaki Uranüs 15’inden itibaren gerilemeye başlıyor. Uranüs hayatınızdaki değişimleri özümsemenizi sağlamak için bir fırsat tanıyor. Olaylar rayından çıkmış bir tren gibi hızla gelişirken bu Retro içinden geçtiğiniz değişim sürecine daha da çok uyumlanmanızı sağlayabilir. 3 Ağustos’taki dolunay iş hayatınızdaki görev ve sorumluluklarınızı hatırlatan bir dolunay olabilir. 7 Ağustos’ta burç değiştiren Venüs yakın çevrenizden bir aşkı gündeminize getirebilir. 19 Ağustos’taki yeni ay ev ve aile yaşamınızda yeni başlangıçları beraberinde getirebilir. 20 Ağustos’ta Merkür’ün ardından 22’sinde Güneş’in Başak burcuna ilerlemesiyle aşk ve sevdiklerinizin ön planda olduğu bir döneme adım atıyorsunuz. Aile bağımlılıklarını bir kenara atıp kendi özgün ve yaratıcı tarafınızı ortaya koyabilir, hayattan daha çok zevk almanızı sağlayan aktivitelerle kendinizi, özünüzü bulabilirsiniz.

1 temmuz, 2020

Uzaklar göz kırpıyor

Venüs retrosunun son bulmasıyla yeni aya biraz daha rahat giriyorsunuz. Koç burcunda ilerleyen Mars aktivite alanını biraz daha kontrolünüz dışı bir sürece çekiyor, olaylar müdahaleniz dışında akarken ihmal, dalgınlık, sakarlık ve kazalara her zamankinden çok dikkat etmelisiniz. Satürn’ün 2 Temmuz’da burç değiştirmesiyle yurt dışı ve yabancılarla ilgili, uzaklarla ilgili konuları yeniden gündeminize taşınıyor. Bu dönemde seyahatler tekrar gündeminize gelebilir, özellikle iş seyahatleri yapmak durumunda olabilirsiniz. 5 Temmuz’da gerçekleşen Ay tutulması bu konuda önemli farkındalıklar, değerlendirmeler ve kararları beraberinde getirebilir. Uzaklarda, şehir veya yurt dışında bir iş fırsatı, imkânı gündeminize düşebilir. 12 Temmuz’da Merkür retrosunun son bulmasıyla iletişim hız kazanıyor, haberleşme ve yolculuklar açılıyor. 20 Temmuz’da gerçekleşen yeni ay kardeşlerle ilgili bir konu veya başlangıcı gündeme getirebilir. 22 Temmuz’dan itibaren ise daha ev ve aile odaklı bir döneme adım atabilirsiniz.


1 haziran, 2020

Ay ve Güneş tutulmaları

İş ve maddi konuların giderek önem kazanacağı bir aya ilerliyorsunuz. 20’sine kadar kazançlarınız, gelirleriniz, giderleriniz konusunda epeyce hesap kitap yaptıktan sonra, tutulmalarla birlikte özellikle aile içi iletişimin giderek hızlanarak arttığı bir ortamda kendinizi bulabilirsiniz. Annenizle, ailenizle çok konuşacağınız bir ay kapanışı olabilir. 5 Haziran’daki Ay tutulması iş ve ortak maddi konularda, varsa vergi ve miras işlerinizde birtakım farkındalık ve kararları beraberinde getirebilir. Biraz umutlarınızın kırıldığı bir dönem olsa da bunlara çok takılmamaya çalışmalısınız. Ay tutulması eşinizin iş yaşamıyla ilgili bir durumu da çarpıcı şekilde gösterebilir. 21 Haziran’da ise bir Güneş tutulması var ve bu tutulma yakın çevrenizde, komşu, kardeş ortamınızda çarpıcı bir şekilde gelişen bir durumu ve bu durumun getireceği yeni yaklaşımları tetikleyebilir. 18 Haziran’da başlayacak olan Merkür retrosunda iletişim, haberleşme problemlerine dikkat etmelisiniz. 25 Haziran’da Venüs retrosunun sonlanması sizi epeyce hızlandırabilir, üzerinizdeki ağırlıktan kurtulmanızı sağlayabilir ve harekete geçmenizi kolaylaştırabilir. 28 Haziran’dan itibaren Mars yeni transitine başlıyor ve bu transit yıl sonuna dek sürecek. Bu süreçte başta sağlığınız olmak üzere hemen her konuda arkanızı iki kez kontrol ettiğinize emin olun. Mars avcı pozisyonunda sizi hiç ummadığınız veya beklemediğiniz yerden avlayabilir.


1 mayıs, 2020

Güneş burcunuzda ilerlerken merkezde siz varsınız

Güneş Mayıs’ın 20’sine kadar burcunuzda ilerlerken hemen her konuda sizi avantajlı kılıyor. Özellikle ilişkilerden yana şanslı, avantajlı ve söz sahibi olabilirsiniz. Ancak sübjektif ve tek taraflı bakmamaya gayret etmeli ve dengeleri koruyabilmelisiniz. Mayıs ayı ayrıca Retrolarıyla dikkat çekiyor. Bunların en önemlisi burcunuzun da yıldızı olan Venüs’ün retrosu ve 13 Mayıs’ta başlayıp 25 Haziran’a kadar sürecek. Bu süreç yaşamınızda daha ağır ilerleyen bir süreç olabilir. Geçmişe bakmanız, kendinizle hesaplaşmanız, bazı değerlendirmeler yapmanız açısından bu Retro faydalı olabilir. İkizler burcunda Retro yapması bazı çifte durumları da kaçınılmaz şekilde beraberinde getiriyor. Çift taraflı, yönlü düşünebilirsiniz. Bir anda kara derken aka dönebilirsiniz. Uranüs’le birlikte burcunuzdaki bu devinim gerek kendiniz gerek etrafınızdakiler için epeyce şaşırtıcı olabilir. Zira madalyonu hep çift taraflı değerlendirebilir, aniden sizden beklenmeyen çıkışlar yapabilirsiniz. 7 Mayıs’ta karşıt burcunuzda bir dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunay evliliğinizde veya birlikteliğinizde daha önce farkında olmadığınız bir duruma dikkat çekebilir, bu durumu aydınlığa kavuşturabilir. 12 Mayıs’ta Merkür güçlü olduğu İkizler’e ilerliyor. Bu geçiş, iş yaşamında görüşmeleri ve iletişimi hızlandırmanızı sağlayabilir. Zihnen sahip olduklarınızı daha iyi değerlendirmeye odaklanabilirsiniz. 13 Mayıs’ta Mars Balık burcuna ilerliyor ve bu burçta hiç de güven verici, tekin, sağlam bir yerde değil. Sosyal yaşamınızda arkadaşlık ve dostluk ilişkilerinizde sürtüşmeleri beraberinde getirebilir. Tartışma ve çatışmalara önümüzdeki bir buçuk ayda daha çok dikkat etmelisiniz. 20 Mayıs’tan itibaren Güneş artık İkizler’de, bu geçiş sizi maddi ve parasal konulara çok daha odaklı ve bu alanlarda motivasyonunuzu çok daha yüksek kılabilir. 22 Mayıs’taki yeni ay yeni bir iş fırsatını beraberinde getirebilir. 11 Mayıs’ta Satürn, 14 Mayıs’ta Jüpiter Retroları başlıyor. Yaklaşık 4 ay sürecek bu dönem iş ve sosyal yaşamı yavaşlatabilir. Kariyer ve sosyal yaşamda geçmişe dönük değerlendirmeler yapmanızı sağlayabilir. Satürn retrosu, iş yaşamıyla ilgili konularda biraz daha sabır ve temkinli yaklaşım gerektirebilir. Jüpiter retrosu ise uzaklarla, yabancılarla, yurt dışı bağlantılarla ilgili konularda yavaşlama getirebilir. Ayrıca inanç ve değer yargılarınızı, düşüncelerinizi sorgulamanıza ya da etraflıca düşünmenize neden olabilir.


Tüm günlük burç yorumları için tıklayınız.

Boğa burcu aylık yorumlar için tıklayınız.

Boğa burcu günlük yorumları için tıklayınız.

Astroloğumuza ulaşmak ve özel yorumlar almak için irtibata geçebilirsiniz.