Yay Aylık Burç Yorumu

23 Kasım - 21 Aralık

1 nisan, 2021

Sevdiklerinizle dolu bir ay

Aşk yaşamınız, sevdikleriniz, tutku ve heyecanlarınızla dolu bir ay sizi beklerken kalbinizin sesini daha çok duyup dinleyebilirsiniz. Merkür’ün hemen ayın başında burç değiştirmesiyle aşkta iletişime hız verebilirsiniz. Sohbet, görüşme ve konuşmalar artabilir. Ayrıca ilgi duyduğunuz konular artabilir, yeni merak alanları oluşturabilirsiniz. 12 Nisan’daki yeni ay yeni bir aşk getirebilir.14 Nisan’da Venüs’ün burç değiştirmesiyle gündelik rutinlerinize, yaşamınıza, çalışma ortamınıza daha fazla renk ve ahenk gelebilir, kendinizi daha zinde ve sağlıklı hissedebilirsiniz. 19 Nisan’dan itibaren çalışkan ve üretken yönlerinizi, hizmet, emek anlayışınızı daha çok öne çıkarabilirsiniz. 23 Nisan’dan itibaren Mars’ın burç değiştirmesiyle, ortak maddi konularda, ortak iş, yatırım, para konularında biraz daha yorulabileceğiniz bir dönem başlıyor. Bu dönemde eşinizin, ortağınızın işleriyle de epeyce meşgul olabilirsiniz, vergi ve miras konuları yıpratıcı olabilir. 27 Nisan’da Akrep burcundaki dolunay bilinçaltınızdaki birikime dikkat çekebilir, sezgileriniz, rüyalarınız daha da güçlenebilir.


1 mart, 2021

Aşka doğru yol aldığınız bir ay
Gökyüzündeki toprak enerjisi giderek hafiflerken ve hava enerjisi güç kazanırken bu durumdan en iyi yararlanabilecek burçlardan biri de siz olabilirsiniz. Burcunuzun yıldızı Jüpiter sizi dostluk ve arkadaşlıklara odaklıyor, yenilikçi ve sıra dışı yönlerinizi iyiden iyiye ortaya çıkarıp koymanızı sağlıyor. 4 Mart’tan Mars’ın burç değiştirmesiyle gündelik yaşamın ve rutinlerinizin iş yükünden de kurtulabilirsiniz. Ancak bu kez de ilişkilere odaklanmanız gerekiyor zira ilişkileriniz açısından oldukça hararetli olabilecek bir buçuk aylık dönem Mars’ın burç değiştirmesiyle birlikte 4 Mart’ta başlıyor. Bu dönemde bire bir ilişkilerde dengeyi uyumu sağlamak her zamankinden daha fazla güç ve efor gerektirebilir, ayrılıklar, kopuşlar söz konusu olabilir. Evlilik, birliktelik konularında hararetli bir dönem başlıyor, zira karşınızdaki kişi düşündüğünüzden daha agresif davranabilir. 13 Mart’taki yeni ay yeni bir eve, mekâna geçmenizi sağlayabilir. Evinizde yeni değişiklikler de yapabilirsiniz. Merkür’ün burç değiştirmesiyle ailenizle daha fazla iletişim içinde olabilirsiniz. 20 Mart’ta Güneş’in burç değiştirmesiyle birlikte artık aşk yaşamınızda ön planda olabilir ve bu alana iyiden iyiye odaklanabilirsiniz. Venüs’ün Güneş’in yanı başına gelmesiyle aşk kaçınılmaz olabilir, kalbinizin sesini dinlemek ise size şans getirebilir. 28 Mart Terazi dolunayı ise sosyal ilişkilerinize ve dostluklarınıza ışık tutan bir dolunay olabilir.


1 şubat, 2021

Zekanızla parlayabilirsiniz

Zihinsel süreçlerinizi oldukça zorlayan bir dönemden geçerken gündeminizde bilgi, eğitim, paylaşım, öğretim, öğrenim konuları var. Tüm ilginizi ve odağınızı bu konulara yoğunlaştırırken bu durumun sinirlerinizi bozmamasına gayret etmelisiniz. Bilgi paylaşımına çok değer veriyor olabilirsiniz, çevrenizde olup bitenlerle aşırı alakadar olabilirsiniz, okumaktan, öğrenmekten zevk aldığınız bir dönem olabilir. 11 Şubat’taki yeni ay yeni bir eğitimi gündeme getirebilir. Her ne kadar sabit enerjilerin etkisi sizi bastırmaya, değişken ve esnek halinizi almaya çalışsa da bu enerjilerin bu dönemde birbiriyle çakışmasından yararlanabilir, bu durumu lehinize çevirebilirsiniz. Zira 15-24 Şubat arasındaki Satürn-Uranüs kare açısı oldukça çetin bir görünüm çizerken size gündelik rutinlerinizi kırma ve önce zihninizde ve sonra da fiziken farklı bir rutin, gündelik yaşam ve çalışma ortamı yaratma imkânı yaratma imkânı verebilir. Zekanızı zorlayıp, zihninizin zincirlerini kırabildiğiniz ölçüde bu rutini daha kolay yaratabilirsiniz. Merkür retrosunda iletişim aksaklıklarının farkına varıp bunların zekice üstesinden gelmelisiniz. 27 Şubat’taki dolunay gerçek hedef ve hayallerinize dikkatinizi çeken bir dolunay olabilir.


1 ocak, 2021

Maddi konular ekseninde bir yıl başlangıcı

Yeni yılın bu ilk ayında maddi konular gündeminizdeki yerini korumayı sürdürürken, maddi konulara, para kazanmaya veya kazanç ve gelirlerini daha iyi değerlendirmeye odaklı olabilirsiniz. 6 Ocak’ta Mars’ın Boğa burcuna ilerlemesiyle birlikte gündelik rutinleriniz, çalışma hayatınız açısından yoğun ve enerji gerektiren bir dönem başlıyor. Bu dönemde sağlığınıza daha da çok dikkat etmelisiniz. 8 Ocak’ta Venüs burç değiştirirken keyif veya lüks odaklı harcamaları gündeme getirebilir, bütçenizi gözettiğinizden emin olun. Merkür’ün burç değiştirmesiyle birlikte iletişim, haberleşme hız kazanıyor, eğitimle ilgili konulara odaklanabilirsiniz, merak duygunuz artıyor. 13 Ocak’taki yeni ay yeni bir iş veya kazanç imkânı getirebilir. 28 Ocak’taki dolunay uzaklardan, yurt dışı veya yabancılarla ilgili bir konuya dikkatinizi çekebilir. 30 Ocak’ta Merkür retrosu başlıyor. Özellikle iletişim ve anlaşma ve uzlaşma gerektiren konularda yanlış anlama veya anlaşılmalara, yanlış bilgi ve bilgilendirmeye daha çok dikkat etmeniz gerekebilir.


Tüm günlük burç yorumları için tıklayınız.

Yay burcu aylık yorumlar için tıklayınız.

Yay burcu günlük yorumları için tıklayınız.

Astroloğumuza ulaşmak ve özel yorumlar almak için irtibata geçebilirsiniz.