Yay Aylık Burç Yorumu

23 Kasım - 21 Aralık

1 ocak, 2021

Maddi konular ekseninde bir yıl başlangıcı

Yeni yılın bu ilk ayında maddi konular gündeminizdeki yerini korumayı sürdürürken, maddi konulara, para kazanmaya veya kazanç ve gelirlerini daha iyi değerlendirmeye odaklı olabilirsiniz. 6 Ocak’ta Mars’ın Boğa burcuna ilerlemesiyle birlikte gündelik rutinleriniz, çalışma hayatınız açısından yoğun ve enerji gerektiren bir dönem başlıyor. Bu dönemde sağlığınıza daha da çok dikkat etmelisiniz. 8 Ocak’ta Venüs burç değiştirirken keyif veya lüks odaklı harcamaları gündeme getirebilir, bütçenizi gözettiğinizden emin olun. Merkür’ün burç değiştirmesiyle birlikte iletişim, haberleşme hız kazanıyor, eğitimle ilgili konulara odaklanabilirsiniz, merak duygunuz artıyor. 13 Ocak’taki yeni ay yeni bir iş veya kazanç imkânı getirebilir. 28 Ocak’taki dolunay uzaklardan, yurt dışı veya yabancılarla ilgili bir konuya dikkatinizi çekebilir. 30 Ocak’ta Merkür retrosu başlıyor. Özellikle iletişim ve anlaşma ve uzlaşma gerektiren konularda yanlış anlama veya anlaşılmalara, yanlış bilgi ve bilgilendirmeye daha çok dikkat etmeniz gerekebilir.


1 aralık, 2020

Ağırlıklardan kurtulabilirsiniz
Güneş ve Merkür’ün yılın yarısında burcunuzda ilerlediği Aralık ayı sizin ayınız. Bu ayda ışıklar üzerinizde ve dikkat çekici olabilirsiniz. İstek ve hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Venüs’ün de burcunuza geçişiyle birlikte özellikle 15-20 Aralık dönemi çeşitli imkan ve fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Aşktan yana 15’inden sonra çok daha şanslı olabileceğiniz bir döneme ilerlerken özellikle bu aralık oldukça iyi geçebilir. Koç burcunda ilerleyen Mars’ın aşktan, sevdiğiniz konularda sizi iyice uzaklaştırdığı bu dönemde Venüs size iyi gelebilir. Dönemin en büyük değişikliği ise hiç şüphesiz maddi alanınızı ve güven bölgenizi son birkaç yıldır darmaduman etmiş olabilecek Satürn ve bu yılki eşlikçisi Jüpiter’den geliyor. Satürn artık bu alanı terk edip daha üçüncül yani az etkide bir alana geçiyor ve rahatlatıyor. Bu dönemde zihinsel süreçlerinize odaklanmanız ve zihninize bir format atmanız gerekecek. Burcunuzun yıldızı Jüpiter ise özellikle arkadaşlıklar ve sosyalleşme adına oldukça destekleyici görünmekte. Çevrenizdeki kişilerin sayısı giderek artarken sosyalleşmenin çok farklı ve sıra dışı yollarını da keşfedebilirsiniz. 14 Aralık’ta burcunuzdaki tutulma işte bu yeni yaşamınıza işaret ediyor. Yılı ise Yengeç burcunda bir dolunayla kapatırken bu dolunay ortak maddi alanınıza ve maddi paylaşımlarınıza göz atmanızı sağlayabilir ve bu alanda uyarıcı olabilir.


1 kasım, 2020

Ruhsal bir hazırlık dönemi

Kasım ayını kontrolünüz dışı olayların eşliğinde karşılıyorsunuz. Bu süreçte manevi, ruhsal konulara daha yatkın olurken bunun nedeni bilinçaltınızdaki uyanışlar ve yaşamakta olduğunuz farkındalıklar ve manevi uyanışlar olabilir. 3 Kasım’dan itibaren daha sosyal bir gündem sizi bekliyor. 11 Kasım sonrasında ise bu dönemde size ruhen eşlik edecek kişilerle daha fazla temas ve iletişim içinde olabilirsiniz. 14 Kasım’da Mars retrosunun son bulmasıyla birlikte aşkta ya da sevdiklerinizle ilgili konularda daha mücadeleci ve daha hararetli bir dönem başlayabilir. Sevdiklerinizle ilgili konular sizi meşgul edip uğraştırırken ego kaynaklı sorunlarla uğraşabilirsiniz. 22 Kasım’da Güneş’in burcunuza ilerlemesiyle birlikte bu ruhsal hazırlık sürecinin somut sonuçlarına açık olabilir, enerjinizi ve gücünüzü toplayıp geri kazanabilirsiniz. İkizler burcunda 30 Kasım’da meydana gelen Ay tutulması ise ilişkilerinize ışık tutuyor, yaşadığınız duygusal yoğunluk ve farkındalık birlikteliğiniz veya ortaklığınızla ilgili kararları beraberinde getirebilir.


1 ekim, 2020

Takdir, beğeni toplayabilirsiniz

Geçtiğimiz ay burcunuzun gezegeni Jüpiter’in retrosunun son bulmasıyla aryık hız kazanmış durumdasınız. Kendinizi daha fazla gösterebilir, yaşamınıza biraz daha fazla hakim olabilirsiniz. 3 Ekim’de burç değiştiren Venüs sizi iş ve ve kariyer alanında destekliyor, özellikle otorite konumunda kişilerden, yönetici ve patronlardan, yaşlı ve olgun kimselerden destek, takdir ve beğeni görebilirsiniz. Hemen ayın başındaki dolunay ise heyecan verici bir aşk dolunayı olsa da tuhaf aşk duygularına, sevgi yaklaşımlarına dikkat etmeli, sakin tavrınızı korumalısınız. 16 Ekim’deki yeni ay yeni bir sosyal çevreye girmenizi sağlarken yeni arkadaşlar getirebilir. Merkür ay boyunca gizli kapalı konuları ilginizi çok daha fazla çekiyor. Ancak maddi düzlemde çok sağlam düşünememe durumunuzu gözardı etmemelisiniz. Unutkanlık, dalgınlık özellikle ay ortasında Merkür retrosunun başlamasıyla daha da kendini gösterebilir. 23’ünden itibaren hayatı biraz daha gidişatına bırakabileceğiniz bir dönem başlıyor. 31 Ekim’deki dolunay ise gündelik yaşamınız veya çalışma hayatınızda gözden kaçırmış olabileceğiniz detaylar konusunda uyarıcı olabilir.


Tüm günlük burç yorumları için tıklayınız.

Yay burcu aylık yorumlar için tıklayınız.

Yay burcu günlük yorumları için tıklayınız.

Astroloğumuza ulaşmak ve özel yorumlar almak için irtibata geçebilirsiniz.