BİR ALIŞVERİŞ MERKEZİNİN ÖYKÜSÜ

BİR ALIŞVERİŞ MERKEZİNİN ÖYKÜSÜ

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 11 Mart 2015
BİR ALIŞVERİŞ MERKEZİNİN ÖYKÜSÜ
Moda haftaları tamamlanırken, bu moda festivalinin yaşandığı şehirlerde de ilginç deneyimler ve şehre ait enteresan notlar derleniyor ister istemez.

Bunlardan bir tanesi de Milan'a ait! Dört moda başkenti arasında ikinci önemli durak olan Milan'da moda haftası boyunca, koleksiyonlar kadar şehrin sembolü olan ‘Galleria'nın restorasyonu da gündemdeydi.


1861 yılında tasarlanan ardından da 1865-1877 yılları arasında inşa edilen dört katlı görkemli bina, tarihteki ilk alışveriş merkezlerinden biri olmasıyla önem taşıyor.


Önemli lüks markaların buluşma noktası olan tarihi bina, bu sene kapsamlı bir restorasyondan geçiyor.


Nisan ayında tamamlanması beklenen çalışmalarda, yapının orijinalliğini bozmamak için günler süren araştırmalar yapılmış. Kurulacak olan iskele bile ayrıntılarıyla planlanmış. Yapı, bu çerçevede bir yandan güçlendirilirken bir yandan da içindeki eşsiz işleme ve süslemeler tamir ediliyor ve canlandırılıyor.

Milan'ın ‘oturma odası' olarak da tanınan Galleria, şehrin ileri gelenlerinin de buluşma noktası... Tarihlerine sahip çıkmak isteyen ve Galleria'nın içinde de mağazalarıyla yer alan Prada ve Versace ise restorasyona destek veren firmalardan! Ne dersiniz? Nisan'da bir İtalya seyahati planlayıp yenilenen Galleria'yı görmek güzel olmaz mı?

Detaylı bilgi için: www.ingalleria.com'u ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.