BULGARI HOTEL PARİS KAPILARINI AÇTI

Işıklar şehrinde çağdaş ihtişamın yeni adresi Bulgari Hotel Paris’in açılışı özel bir davette 60 seçkin misafirle kutlandı.

Bulgari Hotels & Resorts tarafından yapılan bir açıklamayla Bulgari Hotel Paris’in şehrin kalbi niteliğindeki George V Caddesinde resmen açıldığı duyuruldu. Bulgari CEO’su Jean-Christophe Babin ile otelin Genel Müdürü Sylvain F. Ercoli 1 Aralık akşamı Il Ristorante – Niko Romito’da bu yeni kilometre taşını kutlamak için ihtişamlı bir kokteyl ve yemeğe ev sahipliği yaparak 60 davetliyi ağırladı. Özel davete katılan misafirler arasında model ve şarkıcı Carla Bruni, model Tina Kunakey, oyuncu ve Bulgar elçisi François Civil ve Adèle Exarchopoulos, Léa Seydoux, model ve hayırsever Natalia Vodianova gibi ünlü isimler yer aldı. Kutlama, ünlü sanatçı Yan Pei Ming'in otel için mekana özel olarak yarattığı özel bir sanat eserinin açılışıyla başladı. İtalyan sinema ikonu Monica Vitti'nin Bulgari yüksek mücevher koleksiyonundan bir kolye ile betimlendiği yağlı boya portre, Bulgari CEO'su Jean-Christophe Babin ve sanatçı Yan Pei Ming tarafından açıldı. Yeni sanat eseri otel lobisinin zeminindeki markanın imzası olan sekiz köşeli yıldızın üzerine asıldı.


Bulgari CEO'su Jean-Christophe Babin ve sanatçı Yan Pei Ming

Fransa’nın başkentinde altın üçgen diye anılan bölgenin kalbindeki Bulgari Hotel Paris’in açılışı İtalyan yaşam tarzını yerel tarih ve gelenekle harmanlayan seçkin bir konaklama deneyimi ile Işıklar Şehrinin otelcilik ortamına zenginlik katan önemli bir dönüm noktasını temsil ediyor.

Yeni Bulgari Hotel Paris'in Genel Müdürü Sylvain F. Ercoli şöyle konuştu: “Bulgari Hotel Paris’in yönetim sorumluluğunu üstlenmek ve Bulgari tacının yeni mücevherini açma onuruna sahip olmak bana büyük mutluluk veriyor. Dünya klasmanında profesyonellerden oluşan ekibime liderlik ederek İtalyan mücevher markasının otelcilik sektöründeki haklı ününü yansıtan kusursuz hizmeti misafirlerimize sunmayı heyecanla bekliyorum.”


Bulgari Hotel Genel Müdürü Sylvain F. Ercoli, Bulgari CEO’su Jean-Christophe Babin, Niko Romito /  NataliaVodianova, CarlaBruni / François Civil, Adèle Exarchopoulos


Roma’nın ihtişamı ile Paris’in sofistike tarzını buluşturan yeni otelin açılışı özel bir davetle kutlandı. Lounge’daki kokteylle başlayan akşam, ikonik Paris manzaralarına ve olağanüstü ışıklandırmasıyla nefes kesen Eyfel Kulesine bakan 600 metrekare genişliğinde teras ve bahçeli, 400 metrekare büyüklüğündeki muhteşem Bulgari Penthouse’a bireysel ziyaretlerle devam etti. Kokteyl sırasında ünlü İtalyan sihirbaz Eddy inanılmaz numaralarıyla misafirleri eğlendirirken Bomba with Vitello Tonnato (ton balığı soslu dana eti bombaları), Frittata di Pasta (makarnalı omlet) ve Scampo in kataifi (tel kadayıfa sarılı karides) gibi leziz kanepeler ikram edildi. Davetliler daha sonra akşam yemeği için Il Ristorante - Niko Romito’ya geçti. Geleneksel İtalyan mutfağını kendine özgü tekniklerle yorumlayan bol ödüllü İtalyan şef Niko Romito’nun hazırladığı özel bir menü sunuldu. Leziz menünün baş kahramanları Tortelli al tartufo bianco (beyaz trüflü totelli) ve Guancia di Vitello al Barolo (Barolo usulü dana yanağı) ile birlikte Imperiale üretimi Sassicaia 2016 şarapları servis edildi.

Gizli aydınlatmalı oniks barın ışığının siyah lake duvarlara hayat verdiği Bulgari Bar'ın sıcak ve sofistike atmosferinde devam eden gecede Carla Bruni davetlilere özel bir müzik ziyafeti yaşattı. İtalyan-Fransız kökleriyle markanın mükemmellik, yaratıcılık, güzellik değerlerini paylaşan Bruni, Bulgari’nin ikonik elçileri arasında yer alıyor.

Bulgari CEO’su Jean-Christophe Babin şu yorumda bulundu: “Bulgari Hotel Paris'in açılışıyla Bulgari Hotels & Resorts koleksiyonunun tacına yeni bir mücevher eklemek bize gerçekten gurur veriyor. Bir süre önce Place Vendôme’de açtığımız amiral gemisi Bulgari mağazamızın ardından şimdi de İtalyan tasarımını, yaşam tarzını, kültürünü ve lüks otelcilik yaklaşımını Paris'in kalbinde hayata geçirmekten onur duyuyoruz.”

Başkentin en lüks bölgesinde yer alan Bulgari Hotel Paris, Milano merkezli mimarlık firması Antonio Citterio Patricia Viel tarafından tasarlanan şık donanımlı 76 oda ve süit içeriyor. Otelin ortak alanlarını da tasarlayan Antonio Citterio Patricia Viel binanın cephe yenileme ve inşaat işleri için de mimarlar Valode & Pistre ile iş birliği yaptı.