ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

DOĞANIN EVİNDE HUZURLU BİR RÜYA: SUMA SANJATİ

Hiçbir canlıya zarar vermeden, tek bir ağacı köklerinden ayırmadan ve doğaya saygıyla inşa edilmiş Türkiye’nin en büyük “ağaç ev” oteli.

İstanbul’un en sevimli Boşnak köylerinden biri olan Şile-Yeniköy’de ormanın içinde, yeşile ve huzura kuş seslerinin eşlik ettiği orman üzerine kurulu bir ağaç ev oteli: Šuma Sanjati. 120 dönümlük Meşe, Anadolu Kestanesi, Doğu Kayını, Gürgen, Karaçam ağaçlarından oluşan doğal orman tesisi; şehrin yanı başında İstanbul’a 60 km, Şile’ye 6,5 km, Ağva’ya 30 km mesafede; ama şehrin karmaşasından çok uzakta yer alıyor. Šuma Sanjati adını; bulunduğu Yeniköy ile birleştirerek, Boşnakça “orman” anlamına gelen ŠUMA ve yine Boşnakça “rüya” anlamına gelen SANJATİ kelimelerinden alıyor.

Šuma Sanjati, profesyonel ekibiyle birlikte tüm misafirlerine, doğanın güzelliklerinin huzurla harmanlandığı rüya gibi bir zaman dilimi yaşatmayı hedefliyor. Konforun, hijyenin ve hizmetin üst düzeyde olduğu, üstün kalite malzemeyle inşa edilen tesis, alışılmış şehir otelciliği düzeninden ve kalıplardan uzakta bir hizmet anlayışına sahip. Mottosu ise ‘DOĞA DAHİL’; çünkü burada her şeye; kuş sesleri, ateş böcekleri, sincaplar, güneş doğumu, gün batımı, tırtıllar, kaplumbağalar, renklerin dansı ve tüm doğa güzellikleri dahil.


Šuma Sanjati, Thermowood ağaçtan üretilmiş, birbirinden bağımsız 22 adet ağaç evinde; tüm misafirlere ev sıcaklığında ve otel konforunda bir konaklama deneyimi sunuyor. Konumları ağaçlara göre belirlenen evlerde kullanılan tüm malzemeler; üstün kalite, sertifikalı ve sağlığınıza dost. Üçgen Evler, İkizler ve Suitler tasarlanırken; doğa ve misafirlerin huzuru öncelik olarak alınmış. Çam, Meşe, Defne ve Çınar adlarını taşıyan odaların hepsinde; orman manzarasını seyredebiliyor, verandasına çıkıp huzurun kokusunu içinize çekebiliyorsunuz. Doğanın evleri, ortak özelliklerinin yanında taşıdıkları küçük ayrıntılar ile gününüzü güzelleştirmek için birbirleriyle yarışıyor. Çam, Meşe ve Çınar’da keyifle dinlenirken, Defne’de şömine başında vakit geçirebilecek ya da jakuzide yorgunluğunuzu bırakabileceksiniz.

Üç tarafı cam, orman manzaralı ve 60 m² açık alan verandaya sahip olan restoran, hem konumu hem de mutfağıyla iddialı… Mutfağı sanatla buluşturan “Yemek Sanatçısı” Şef Mustafa Baylan yönetimindeki ekip; doğal ürünlerle hazırladıkları özel tarifler ve sunumlarla lezzet düşkünlerine şölen yaşatıyor.

Orman rüyanızda her şeye dâhil olan doğa, elbette toplantılarınıza da eşlik ediyor. Kolonsuz, orman manzaralı, her iki cephesi açılır cam ve açık alan verandaya sahip 200 m² toplantı salonunda, şehrin yanı başında ama karmaşasından çok uzakta etkinliklerinizi gerçekleştirme imkânı sunuyor.


Doğa tutkunu iş insanları tarafından gerçeğe dönüştürülmüş bir rüya: Šuma Sanjati
Šuma Sanjati’nin, etkinlik sektöründe ödüllü birçok projeye imza atmış, önemli şirketlerde üst düzey yöneticilik yapmış, eğitim ve sağlık alanında önemli çalışmalara imza atmış olan kurucuları; aktif iş hayatları boyunca, fırsat buldukları her an, doğanın sessizliğine kaçarak Šuma Sanjati’yi hayal ettiler. Çünkü; doğanın insan üzerindeki olumlu etkilerini yaşayarak gözlemliyor ve şehrin karmaşasında boğulan insan için, sessizliğin ve huzurun ne kadar önemli bir ihtiyaç olduğunu biliyorlardı.

Tesisin doğanın sesine ve şehir insanının ihtiyaçlarına kayıtsız kalamayan kurucuları, kurumsal hayata veda edip hayallerinin peşinden gittiler ve iş dünyasındaki tecrübelerini doğa tutkularıyla harmanlayarak Türkiye’nin en büyük ağaç ev otelini kurdular.

Šuma Sanjati; şehir insanı için bir kaçış noktası ve huzurlu bir yaşam alanı olurken; iş dünyası için de benzersiz bir etkinlik alanı oldu. Çünkü yıldızı gökyüzünde ve her şeyine doğa dâhil olan Šuma Sanjati, sadece otelcilik anlayışına değil; etkinlik anlayışına da bambaşka bir boyut getirdi.

Hepsi, doğada en güzel rüyanıza ev sahipliği yapmak için sizi bekliyor.

Šuma Sanjati Boutique Hotel & Restaurant
www.sumasanjati.com
@sumasanjati