Four Seasons Hotel Sultanahmet’ten Gelenekleri Yaşatan Hıdırellez

Tarihi yarımadanın simge oteli Four Seasons Hotel Sultanahmet misafirlerini yazın gelişini müjdeleyen Hıdırellez’i kutlamaya davet ediyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 22 Nisan 2024
Four Seasons Hotel Sultanahmet’ten Gelenekleri Yaşatan Hıdırellez

Hıdırellez, her yıl 5 Mayıs’ı 6 Mayıs’a bağlayan gece, insanlara sağlık, şifa, bereket dağıtılacağına ve dileklerini gerçeğe dönüştüreceklerine inanılan kadim bir gelenek olarak kutlanıyor. Four Seasons Hotel Sultanahmet bu geleneği 5 Mayıs akşamı, eşsiz buluşma mekânı olan ve görsel bir şölen sunan avlusunda özel bir kutlama ile hayata geçiriyor. 

Tarihi yarımadanın kalbinde, özgün ve unutulmaz bir deneyim yaşatan otel konuklarını geleneksel dans gösterileri ile karşılıyor. Müziğin, dansın, neşenin, Executive Chef Özgür Üstün ve ekibinin hazırladığı damaklarda iz bırakacak lezzetlerle buluştuğu gecede misafirler, ateş üstünden atlayarak, görkemli gül ağacına dileklerini asarak bu kadim töreni doyasıya yaşayacak.
Four Seasons Hotel Sultanahmet Spa & Wellness Müdürü Tuba Yalçın, Orta Asya, Ortadoğu, Anadolu ve Balkanlar’da kutlanan Hıdırellez’in şans, bereket ve sağlıkla ilişkilenmesi, yaşamın tazelenmesini simgelemesi üzerine keyifli bir sohbet de gerçekleştirecek. 

Dışarıdan katılmak isteyen misafirlere de bilet satışı sunulan, geleneklerimizi yaşatan bu özel akşama gelmek için Four Seasons Hotel Sultanahmet’e aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için +90 212 402 30 00

Instagram Hesapları:
@fssultanahmet @avlusultanahmet

 SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.