GEZİ REHBERİ: HOLLANDA

Rengarek lale bahçeleri, yel değirmenleri, su kanalı geçen sokaklarında bisiklet turu atmak istemez misiniz? O halde size doğa ve mimari güzellikleri bir arada bulunan Hollanda’ya götüreceğiz..

Her mevsim doğasıyla ayrı bir güzellik yaşatan, kanallarıyla ünlü, sanat ile doğayı bir arada keşfedeceğiniz şehir: Amsterdam.

. 1500 su kanalı 250 köprüsü ile ‘Kuzeyin Venediği’ denilen şehirde tekne ile kanal turu yapabilir şehrin güzelliklerine tanık olabilirsiniz.Şehir, size gece ve gündüz ayrı bir eğlence sunuyor. Birçok ülkede yasak olan şeyler bu ülkede yasal olduğundan ‘özgürlükler şehri’ olarak da anılıyor.Sanat ve kültür olarak bir hayli zengin olan ülkede sayısını bilmediğimiz kadar müze bulunuyor. Sadece tarihi yapı ve eserlerin değil, kitap, kıyafet ve pırlanta müzeleri bile mevcut. Sanatın yanında doğa güzellikleriyle kendine hayran bırakacak. Osmanlı'dan hediye edilen lale soğanları yıllar içerisinde adeta Hollanda’nın simgesi haline geldi. Keukenhof'ta devasa büyüklükteki rengarenk lale bahçelerini gezerek masal gibi bir tatil geçirebilirsiniz. Avrupa'nın en güzel ülkesi Hollanda için daha fazlası foto galeride..