"HOUSE OF GUCCI" EVİ AIRBNB'DE

"House of Gucci" filminde yer alan İtalyan villası artık Airbnb'de kiralanabilir.

Dünyanın neresinde olduğunuza bağlı olarak, merakla beklenen House of Gucci filmi şu anda sinemalarda gösteriliyor. Ancak filmde tasvir edilen lüks ve çalkantılı yaşam tarzına gerçekten dalmak isteyenler şanslı! Çünkü filmdeki ana villa artık Airbnb'de.

Ev paylaşım sitesi AirBnb, Mart ayında kısa bir süre için de olsa, House of Gucci mülkünü resmen listeledi. Mülk kesinlikle moda fanatikleri, tarih meraklıları ve sanat meraklılarını kendine çekecektir. Yılın en moda filminin vizyona girmesini kutlamak için Villa Balbiano, Airbnb'de sadece bir geceliğine kiralanabilecek.

House of Gucci'de, aile reisi Aldo Gucci, yemyeşil bahçeler, barok çağdan kalma freskler ve süslü yaldızlı iç mekânlarla tamamlanmış, 16. yüzyıldan kalma büyük bir evde yaşıyor. Dikkat çekici bir şekilde, bir film seti değil: Villa Balbiano, Como Gölü'nün en ikonik evlerinden biridir. Ve şimdi, Airbnb'de mevcut.


Villa Balbiano olarak bilinen konut, filmde Al Pacino'nun canlandırdığı Aldo Gucci'nin evi olarak tasvir edildi. Filmde ayrıca Patrizia Reggiani rolünde Lady Gaga ve Maurizio Gucci rolünde Adam Driver yer alıyor.

Gerçekte, Villa Balbiano 16. yüzyılın sonlarına kadar uzanmaktadır. 18. yüzyılda malikâneye ev sahipliği yapan Kardinal Angelo Maria Durini, ünlü Roma Katolik Kilisesi üyelerini ve yüksek sosyete sakinlerini festivaller, ziyafetler ve danslar için ağırladı.


Como Gölü'ndeki en büyük özel konut olan Villa Balbiano, açık yüzme havuzu, kayıkhane ve özel bir iskele ile birlikte altı yatak odası ve altı banyodan oluşuyor.Ev, Sotheby's ve Christies'teki müzayedelerden elde edilen antika mobilyalarla dolu. Barok ressamlar Recchi kardeşler ve Agostino Silva'nın 17. yüzyıl freskleri hala duruyor ve dikkat çekici bir şekilde korunuyor. Ünlü Fransız iç mekânı Jacques Garcia, evin altı süitinin modernize edilmesine yardımcı oldu, böylece günümüz ziyaretçileri tarafından beğenildi. Başka lüks dokunuşlar? Kristal avizeler, mermer banyolar ve mücevher tonlarında kadife mobilyalar…


Kardinal, Villa Balbiano'nun sahibi olduğu süre boyunca, büyük bir sanat koleksiyonu topladı ve mülk için satın aldığı ek araziler üzerinde bir kilise de dahil olmak üzere yeni yapılar inşa etti.


30 Mart 2022'de iki konuk, "House of Gucci"de lüks yaşamın tadına varabilecek ve ana süitte konaklayarak Villa Balbiano'nun lüks olanaklarına erişim imkanına sahip olacak. Como Gölü'nün eşsiz manzarasına sahip ana saraydaki altı süitin her biri, ünlü iç mimar Jacques Garcia tarafından ayrı ayrı tasarlandı.

Ev, 30 Mart 2022'de 1,125 $ karşılığında en fazla iki kişilik ve tek bir gecelik konaklama için şanslı bir rezervasyon sahibine sunulacak. Rezervasyon Doğu saatiyle 6 Aralık Pazartesi günü saat 12.00'de açılacak.
Etİketler