İZOLE TATİL

Titanic Hotels Group, Covid-19 salgını sebebiyle aldığı hijyen ve temizlik önlemlerini "Safe Touch - Hijyen manifestosu" adı altında açıkladı.

Yaşanan pandemi sürecinin hemen başında oluşturduğu “Merkezi Pandemi İzleme Kurulu” ile gündemi ve gelişmeleri devamlı takip eden Titanic Hotels Group, Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) Konaklama Sektörü ile ilgili yayınları ve T.C. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun açıklamaları ve tavsiye kararları ile yüzlerce detaydan oluşturulan yeni hijyen prosedürünün bir özeti olan “Safe Touch - Hijyen Manifestosu” nu hazırladı. Tüm mevcut sağlık ve güvenlik süreçlerini kapsamlı bir şekilde gözden geçiren Titanic Hotels Group, misafirlerinin check-in’den check-out’a kadar güvenliğini ve içlerinin rahat etmesini sağlamak amacıyla uzmanlardan oluşan bir ekiple çalıştı.

Safe Touch – Hijyen Manifestosu çerçevesinde; tüm girişlerde dezenfektan üniteleri, kişisel koruyucu ekipman, temizlik ve dezenfeksiyon sıklığının artırılması ve kaydedilmesi, toplantı ve etkinlik mekanları dahil otellerin her alanında sosyal mesafe uygulanması, hastalık kontrol ve korunma merkezleri, T.C. Sağlık Bakanlığı veya Dünya Sağlık Örgütü tavsiyeleri ve sağlık yönlendirmeleri, gıda güvenliği standartlarının vurgulanması, çalışanlara kapsamlı eğitimler verilmesi olarak sıralanabilir. Titanic Hotels Group’un geliştirilmiş temizlik ve dezenfeksiyon standartları, global hijyen çözümleri sunan Diversey şirketi iş birliği ile geliştirilmiş.

Titanic Hotels Group Genel Direktörü Gökhan Özbatır “Otellerimizin bulunduğu Türkiye ve Almanya’da, dünya çapında yaşanan Covid-19 pandemisi nedeni ile oluşan olağanüstü durumdan, hızlı şekilde normalleşme sürecine geçildiği görülüyor. Her iki ülkenin de sağlık sistemlerinin bu tür durumlar için son derece hazırlıklı ve çok yeterli olması önemli bir etken. Tüm otellerimizin bulunduğu lokasyonlar merkezi ve tam teşekküllü sağlık kurumlarına ulaşımları çok kolay. Resort Otellerimizde dünyaca ünlü MEMORIAL Sağlık Grubu ile iş birliği yapıyoruz ve bu otellerimizde doktor hizmetimiz bulunuyor. Olası vaka durumlarında eylem planlarımız hazır.” dedi.

Misafir&Misafir, Misafir&Çalışan ve Çalışan&Çalışan ilişkilerinin son derece önemli olduğunun altını çizen Titanic Oteller Grubu, bu bilinç ile en hijyenik ve güvenli şekilde misafirlerini yeni hikayelerde buluşmaya davet etti.

Etİketler