KIŞ GÜNEŞİ

Tatil rotalarınız arasına Aspen'i almayı bir düşünün, deriz.


Bir kar tanesinin içindeki ışıltı ve renklerin zenginliği gözlerinizi kamaştırıyor olabilir. Ama Aspen'in ışıltısından korunmak için güneş gözlüklerinizi takmayı ayrıca unutmayın.

Colorado eyaletinin dünyaca ünlü “Rocky” dağlarının arasında kurulan Aspen, lüks bir kayak merkezi olmasına rağmen sadece kayak yapanları cezbetmiyor. Gurme restoranları, sanat galerileri, ünlü markaların sıra sıra dizildiği şehir merkezi, müzik festivali ve eğlence hayatının hemen kayaktan sonra başladığı bir “jet-set” durağı da aynı zamanda.

ÜNLÜLERİN UĞRAK YERİ

İşe hava alanından başlayalım: Aspen Pitkin County Airport, inmesi en zor hava limanlarından biri. Bütün zorluklara rağmen, dört mevsim boyunca özel jetler iniş için sırada beklemekten gocunmuyorlar. Catherine Zeta-Jones, Michael Douglas, Heidi Klum, Kate Hudson, Goldie Hawn, Kurt Russell ve Elle Macpherson gibi Hollywood isimlerine ev sahipliği yapan, iş dünyasının önemli isimlerini ağırlayan bu kasabada yolda yürürken meşhur birine rastlamamanız neredeyse imkansız. Amerika'nın en pahalı emlaklarının olduğu yer dersek, Aspen‘in neden bu kadar meşhur ve zengin kişilerle dolu olduğunu anlatmakta zorlanmayız.

ASPEN'İN HEDİYELERİ

Romantik ve heyecan dolu bir yılbaşı tatili mi? Çocuklarla geçireceğiniz bir aile tatili mi? Yoksa arkadaş grubuyla yapacağınız kayak tatili mi? Hepsine cevap veren Aspen, bakın bizlere neler sunuyor: Adını Aspen'den alan beyaz, uzun gövdeli, yaprağı sarıyla kırmızı renkler arasında dört mevsim boyunca değişen Aspen ağaçları kasabanın doğasının en görsel özelliği. Bu ağaçlar içinde kayak, snowboard, crosscountry veya köpeklerle kızak yapmanın ne kadar özel olduğunu kelimelerle anlatmak mümkün değil. Belinize kadar karın ve Aspen ağaçlarının içinde kayak yaparken düşerseniz, hemen kalkmayın. Zarif belli uzun ağaçların arasından sızıp size ulaşmaya çalışan güneş ışığının yüzünüzdeki kar tanelerine yansımasını ve göreceğiniz renklerin ve huzurun yirmi saniye kadar keyfini çıkarın.

NEREDE YEMELİ?

Casa Tua Miami'den sonra Aspen'de açılan, İtalyan mutfağının en kaliteli şarap ve sanatla birleştiği bir adres. Eğer Casa Tua'nın kulübüne gitmek istiyorsanız, üye olmanız gerekiyor. Kulübe üyelik, aynı zamanda sanat, sinema ve moda dünyasındaki ünlü isimlerle yaptıkları davetlere açık bilet şansı da veriyor.

APRE SKI

Saat dört civarı kapanan pistler, aynı hızla sizi açık hava şömineleriyle ısıtılan, çam kokulu teras barlara yönlendiriyor. Günün çoğunu alışverişle geçiren “snow bunny”lerle yüzü kış güneşinden yanmış, saçları güneşten sararmış yakışıklı snowboard'cuların buluştuğu, sıcak çikolataların içilip sıcak şarapların sunulduğu bu saatler, Aspen klasiği.