LENOVO KITEXTREME OKULU, 2022 YAZ SEZONUNA HAZIR

Lenovo Kitextreme, eğitim almak isteyenlere yeni sezonda da hareketli ve enerjik yaşam ortamını sunmaya devam edecek.

Teknolojinin öncü markası Lenovo, kitesurf severlere bu yıl da tutku dolu zamanlar yaşatmaya hazırlanıyor. Akyaka’da ulusal freestyle kitesurf şampiyonlukları olan eğitmen Taner Aykurt liderliğinde faaliyet gösteren Lenovo Kitextreme okulu, 2022 yaz sezonunda da spor ve eğitim faaliyetlerini sürdürecek. Lenovo Kitextreme, eğitim almak isteyenlere yeni sezonda da hareketli ve enerjik yaşam ortamını sunmaya devam edecek.


Teknolojinin öncü markası Lenovo, doğayla bütünleşmek, kendi sınırlarını aşmak, yüksek adrenalinin keyfine varmak, rüzgarla yarışmak isteyen sporseverlerle bütünleşmek için geçen yıl kitesurf eğitimi veren Kitextreme okuluna sponsor oldu. Teknoloji markasının neden kitesurf okuluna sponsor olduğunu Lenovo Türkiye Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Banu Soyak bizlere anlatırken, Lenovo Kitextreme Okulu kurucu ortağı Taner Aykurt ile de kitesurf yapmanın avantajları ve heyecanını konuştuk. 

Lenovo olarak dünya genelinde marka sponsorluğunu üstlendiğiniz sporlara bir yenisini Türkiye’de eklediniz. Muğla’nın Ula ilçesindeki Akyaka’da uçurtma sörfü tutkunlarını buluşturan Kitextreme okulunun marka sponsoru oldunuz, neden uçurtma sörfü?

Banu Soyak: Lenovo olarak, teknoloji yoluyla herkes için daha akıllı ve ilham verici bir dünya yaratmayı amaçlıyoruz. Günümüzde teknoloji de; performans, güç, hız, dayanıklılık, tasarım ve heyecan gibi olgularla ifade ediliyor. Lenovo olarak biz de markamızı genç, dinamik, yenilikçi, özgür, maceracı, yaratıcı ve dayanıklı bir marka olarak tanımlamaktayız. Bu nedenle Lenovo Türkiye olarak performans, güç, estetik ve hız gerektiren ekstrem sporların, markamızın temsil ettiği özelliklerle örtüştüğüne inanıyoruz ve bu sporlara gerek dünyada gerekse Türkiye’de sponsor olmayı arzu ediyoruz. Lenovo kullanıcıları, sahip oldukları hobiler ve yaptıkları sporlar konusunda çok tutkulu kişilikler olarak karşımıza çıkıyor. Kitesurf, motocross vb. ekstrem sporlara ilgi duyan kullanıcılarımız, yaptığı işten çok büyük keyif alan, sınırlarını aşmak isteyen, yenilik peşinde koşan ve o işi tutkuyla yapan insanlar. Lenovo Kitextreme Kitesurf Okulu, çoğunlukla gençlere, büyük şehrin trafiğinden ve iş yoğunluğundan fırsat yaratıp doğayla bütünleşmek isteyen macera tutkunlarına deneyim ortamı sunuyor. Okul, aynı zamanda ziyaretçilerine çalışmaları ve toplantılarına girebilmeleri için ‘ofis odaları’ da sağlıyor. 

Pozitif enerjinizi artırmak, yeni deneyimler keşfetmek, doğayla baş başa vakit geçirmek için Lenovo Kitextreme Okulu’nu yazın yapılacaklar listenize eklemenizi öneriyoruz.

Kitextreme okulunda neler sunuyorsunuz? 

Banu Soyak: Kitextreme, Akyaka kurucu ortaklarından Taner Aykurt, Türkiye’de kitesurf’e başlayan ilk kişi olarak bu sporu yapmak isteyenlere, hem kitesurf öğretiyor hem de ilham veriyor. Aykurt’un, Türkiye’de yedi kez kazandığı Freestyle şampiyonluğu, KiteTour Asia 2012’de ise course race dalında tur birinciliği ve Freestyle dalında tur ikinciliği bulunuyor. 20 yılı aşkın tecrübe ve yetkinliğe sahip bir sporcunun yönettiği ve eğitimler verdiği Lenovo Kitextreme Okulu’nun, bu sporu güvenle öğrenmek ve deneyimlemek isteyecek kişiler için en doğru adres olduğunu söyleyebilirim. Okulda sabahları yoga eğitimi, Azmak Nehri’nde paddle-board deneyimi de sunuluyor.

Lenovo Kitextreme okulunda sıra dışı uçurtma sörfü herkes için uygun mu?

Taner Aykurt: Kitesurf, 10 yaşından itibaren sağlıklı kadın, erkek ve çocuk herkesin doğru bir eğitimle kolay ve güvenli bir şekilde yapabileceği bir spor. Kitesurf, bir uçurtma ve bir board ile kullanıcıya su üzerinde rüzgarı kullanarak özgürce hareket etme olanağı sağlıyor, eğitimle herkes bu özgürlüğü yaşayabilir. Eğitmenlerimiz de uluslararası tecrübe ve donanımlarıyla güvenli bir eğitim ortamı sunuyor. Genelde 15-20 saatlik ders sonunda insanlar kendi başlarına yapabilecek seviyeye ulaşıyorlar. 

LENOVO KITEXTREME ETKİNLİKLERİ
Lenovo Türkiye’nin, 2021’den bu yana sponsorluğunu yaptığı Lenovo Kitextreme Okulu, 2022 yaz sezonunda da yoğun bir şekilde spor ve eğitim faaliyetlerini sürdürecek. Tüm gün sağladığı konforla hareketli ve enerjik bir ortamı ziyaretçilerine sunacak.

Lenovo ile nasıl bir işbirliğiniz var?

Taner Aykurt: Kitextreme olarak uzun yıllar bizim önceliğimiz bu spora gönül veren insanlara en iyi eğitimi vermek, bu harika sporu daha geniş kitlelere yaymak oldu. Bu süreçte Lenovo ile yollarımız kesişti. Lenovo’yu dünya genelinde ekstrem sporlara destek veren, sporun daima yanında olan bir marka olarak tanıyorduk. Marka olarak da yenilikçi, maceraya açık, performans ve hızı çağrıştıran bir algısı oluşmuştu bizde. Hayalimde bir Lenovo Kitextreme takımı oluşturmak, olimpiyatlara ve uluslararası yarışmalara katılmak var. Ayrıca bir sosyal sorumluluk projesi olarak engellilere de kitesurf öğretebileceğimiz bir proje gerçekleştirmek çok güzel olur. 

Kite’ın mevsimi var mı?

Taner Aykurt: Türkiye’de kite mevsimimiz Nisan ayında başlıyor Kasım başında bitiyor. Kitesurf sezonu doğal olarak rüzgara bağlı, rüzgar esmediği için sezon Kasım başında bitiyor, Nisan ayında rüzgarlar yeniden esmeye başlıyor. 

Akyaka’da yer alan Lenovo Kitextreme’de bu sene DJ eşliğinde organize edilmesi planlanan etkinlikler de yaza renk katacak. 


Bu okulu ne zaman, hangi amaçla kurdunuz?

Taner Aykurt: Kitesurf macerasına 1997 yılında Fethiye Surf Center’da başladıktan sonra 2010 yılında kurduk. Kitesurf sporuna gönül veren herkes için mümkün olan en iyi eğitimi vermek ve özgürlük duygusu veren bu müthiş sporu çok daha geniş kitlelere yaymak amacıyla yola çıktık.


Bu bir ilandır.