MUSEUM HOTEL, DÜNYANIN EN İYİ 50 LÜKS OTELİ ARASINDA!

En lüks otellerin duyurulduğu seçkin listeye Türkiye’den yalnızca Kapadokya’da bulunan Museum Hotel girmeyi başardı.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 24 Temmuz 2023
MUSEUM HOTEL, DÜNYANIN EN İYİ 50 LÜKS OTELİ ARASINDA!

Dünyaca ünlü Amerikan lüks stil dergisi Robb Report her yıl ‘The Best of the Best’ diğer bir deyişle dünyadaki en iyi otelleri belirliyor. Bu sene ilk kez dünyadaki en iyi oteller arasında ilk 50’yi belirleyen yayının “Dünyanın En İyi 50 Lüks Oteli” listesinde Türkiye’den tek otel olarak yer alan Museum Hotel büyük bir başarıya imza attı. Dünyadan seçilen ve hepsi birbirinden farklı özelliklere sahip olan bu 50 otel, en üst düzeyde lüks misafirperverlik sunmaları kriterine bağlı olarak belirlendi.Her sene o yıla ait en iyi lüks otellerin dünya genelinde değerlendirildiği, dünyayı dolaşan seyahat tutkunlarının vazgeçemedikleri adresler ‘En İyilerin En İyileri’ listesinde yer almak için aday olabiliyor. Oteller, dünyanın en seçici gezginleri tarafından tekrar tekrar denenerek test ediliyor. Yıllar içinde gerçekleşen seyahatlerde süreklilik sağlayacakbiçimde sundukları lüks deneyim ‘Dünyanın En İyileri’ arasında yer almalarını sağlayacak kriteri oluşturuyor.

‘Dünyanın En İyi 50 Lüks Oteli’ arasında yer alan, Kapadokya’da Uçhisar Kalesi’nin yamaçlarında bulunan ve bölgenin ilk lüks oteli olma özelliğini taşıyan Museum Hotel, yaşayan müze konsepti ile dünyanın dört bir yanından ziyaretçi ağırlıyor. Aynı zamanda Türkiye’nin tek “Relais & Chateaux” ünvanlı oteli olan, pek çok sayıda prestijli ödülüyle de dikkat çeken Museum Hotel, bu seçkin listeye girerek, uzun yıllara dayanan başarısını perçinliyor.

Museum Hotel'in Genel Müdürü Tolga Tosun, bu büyük başarıyla ilgili olarak "Museum Hotel olarak, konuklarımıza en üst düzeyde lüks ve hizmet sunma misyonumuzu daima ön planda tutuyoruz. Robb Report gibi dünya çapında lüks yaşam tarzı alanında söz sahibi prestijli bir yayın tarafından, en seçici gezginlerinin oyları ile dünyanın en iyi 50 oteli arasında yer almak bu çabalarımızın karşılığı. Ülkemiz adına da bu başarıyı elde etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Böylesine saygın bir listede yer almak, ekibimizin özverili çalışmalarının ve tutkulu çabalarının bir ödülüdür. Bu başarı, gelecekte de aynı titizlik ve kalite ile misafirlerimizi ağırlamaya devam edeceğimizin bir göstergesidir” şeklinde duygularını ifade ediyor.

‘Yaşayan Müze’ konseptiyle, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Kapadokya’da konumlanan Museum Hotel, Göreme, Aşk ve Güvercinlik Vadileri ile Avanos ve Erciyes Dağı’nın muazzam manzarasını gözler önüne seriyor. Otel, tamamı birbirinden farklı ve paha biçilmez antikalarla dekore edilmiş 34 kaya ve geleneksel taş odası, havuzlu süitleri ile dünyanın dört bir yanından yabancı ve yerli turistleri ağırlıyor.


1998 yılında restore ettirilerek 2002 yılında hizmet vermeye başlayan, eski harabe, mağara ve yıkıntı evlerin aslına sadık kalınarak, özenle restore edilmesi sonucu meydana gelen Museum Hotel, Kapadokya bölgesinin “ilk lüks oteli” olarak bu alanda oldukça seçkin bir örnek teşkil ediyor.

Oda ve süitlerinde, restoran, lobi ve dış mekanlarında Nevşehir Müzesine kayıtlı Hitit, Roma, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait benzersiz antikaların sergilendiği otelin her detayı, tarihten ve yörenin kimliğinden izler taşıyor.


Modern mutfak anlayışı ile unutulmaya yüz tutmuş sayısız Kapadokya lezzetini sunan Lil’a Restaurant’ı ‘Relais & Chateaux’ tarafından 2023 Rising Chef ödülüne layık görülen  Saygın Sesli tarafından yönetiliyor. Bu özel mekân geleneksel tatları ve Türk mutfağının en güzel örneklerini servis ediyor.


Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
+90 384 219 22 20
www.museumhotel.com.tr

 

 

 

 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.