“SENİN İÇİN” AYRICALIKLARLA DOLU BİR TATİL DENEYİMİ

Yenilikçi ve özgün konaklama deneyimi sunan Bayou Villas'ta, lüks ve konforla dolu bir tatil için her ayrıntı incelikle düşünülmüş.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 03 Temmuz 2023
“SENİN İÇİN” AYRICALIKLARLA DOLU BİR TATİL DENEYİMİ

Akdeniz’in eşsiz doğasına kusursuz bir uyum sağlayan, özel yaşam alanlarından oluşan ve her türlü konforun “senin için” incelikle düşünüldüğü bir villada konaklama fikri kulağa nasıl geliyor? Özenli ve yenilikçi yaklaşımıyla konaklama deneyimine farklı bir boyut kazandıran Bayou Villas, modern mekanları, özel havuzları ve sunduğu eşsiz konforla tam da bu amaçla tasarlandı.


Lara Barut Collection’ın Antalya’da tasarladığı yenilikçi konsepti Bayou Villas’ta ayrıcalıklı bir tatil için her ayrıntı incelikle düşünülmüş. 25 bin m2’lik bir alan boyunca uzanan bu 24 müstakil villa, titiz ve yenilikçi yaklaşımıyla otel konaklama deneyimine yeni bir boyut getiriyor. 1, 2, 3 ve 4 yatak odalı bu villalardan her birinin kendine ait bir bahçesi ile tatlı suyla ve deniz suyuyla doldurulmuş havuzu var. Antalya Havalimanı’na oldukça yakın bir konumda yer alan Bayou Villas’ın 1 yatak odalı villaları hariç tüm villalarında buhar banyolu Türk Hamamı, masaj odası, sauna, spor salonu, bilardo yer alıyor. 4 yatak odalı villalarda ise tüm bu olanaklara ek olarak piyano bulunuyor.
Çağdaş sanatın buluşma noktası

Doğayla bütünleşen ve her bir villası kendi içerisinde kişiye özel bir deneyim sunması fikriyle tasarlanan Bayou Villas’ta bu anlatıyı destekleyen geniş bir çağdaş sanat seçkisi yer alıyor. Hem çağdaş sanat kariyerinin başında olan hem de uluslararası alanda tanınan 25 farklı sanatçının resim, seramik, yerleştirme, kolaj, dijital sanat, video art ve NFT gibi farklı disiplinlerdeki üretim biçimlerinin yer aldığı geniş bir koleksiyona yer veriliyor. Ayrıca Bayou Villas’ta gerçekleştirilen sanat atölyelerinde misafirler resimden heykele seramikten mozaik yapımına kadar pek çok sanat dalında kendilerini ifade edebiliyor.215 farklı bitki türüyle tropik bir bahçe

25 bin m2’lik bir alanı kapsayan Bayou Villas’ın yarısından fazlasını yeşil alanlar oluşturuyor. Bitki çeşitliliği açısından oldukça zengin olan Bayou Villas peyzajında 215 farklı bitki türü yer alıyor. Bu tropik bahçeyi ağaç, ağaççık, çalı, otsu bitkiler, sarıcı ve yer örtücü gibi çeşitli bitkiler kaplıyor. Yaşam enerjisini yükselten, enfes kokuları ve renkleriyle insan ruhuna ayrı bir güzellik katan bu peyzaj tasarımı aynı zamanda sakinlik ve huzur ortamı da sağlıyor; villalarda kalan misafirlere görüntü ve ses izolasyonu amaçlı özel alanlar yaratıyor. Sürdürülebilirlik ilkeleri ışığında seçilen yapılan bitkisel tasarım da bahçeye ayrı bir değer katıyor ve zengin çeşitlilikle birleşerek Bayou Villas’ın doğal bir peyzaj havasına bürünmesini sağlıyor.
Yerel mutfaklardan evrensel tatlara

Bayou Villas sakinleri sadece villa misafirlerine özel Weik A’la Carte Restoran ve imza kokteyllerin yer aldığı Bayou Lounge’ın yanı sıra Lara Barut Collection’ın birbirinden farklı konseptlere sahip 9 a’la carte restoran ve 7 şık barında gurme deneyimleri yaşıyor. Bayou Villas konukları aynı zamanda Lara Barut Collection’ın ayrıcalıklarla dolu 110 bin metrekarelik alanındaki yemyeşil bahçeler, şovlar, spor aktiviteleri, konsept etkinlikler olmak üzere, otelin sunduğu tüm ayrıcalıkların keyfini diledikleri an sınırsızca çıkarabiliyor.En üst düzeyde konfor

Böylesine ayrıcalıklarla dolu Bayou Villas’ta en üst düzeyde konforu için tesisin dört yatak odalı villalardan birini tercih edebilirsiniz. Toplam 983 m2’’lik (579 m2’lik iç alan ve 404 m2’lik özel bahçe) villaların kendi spor salonu, masaj odası, bilardo masası, jakuzi, sauna, hamamı ve buhar odası bulunuyor. Müzikle ilgilenenler için bu villalarda ayrıca bir piyano ve sakin bir şekilde işlerinize odaklanabileceğiniz bir çalışma odası da yer alıyor.


1, 2, 3 ve 4 yatak odalı bu villalardan her birinin kendine ait bir bahçesi ile tatlı suyla ve deniz suyuyla doldurulmuş havuzu var. Antalya Havalimanı’na oldukça yakın bir konumda yer alan Bayou Villas’ın 1 yatak odalı villaları hariç tüm villalarında buhar banyolu Türk Hamamı, masaj odası, sauna, spor salonu, bilardo yer alıyor. 4 yatak odalı villalarda ise tüm bu olanaklara ek olarak piyano bulunuyor.12 ay boyunca lüks ve huzurlu bir tatil

Doğadan ilham alan bir mimariyle tasarlanan, misafirlerine özgürlük ve rahatlık hissi veren Bayou Villas, 12 ay boyunca her türlü ayrıntının incelikle düşünüldüğü huzur dolu ve hayallerin ötesinde bir tatil deneyimi sunuyor.

bayouuvillas.comSON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.