SIX SENSES KAPLANKAYA YENİLİKLERLE SEZONA MERHABA DİYOR

Six Senses Kaplankaya, ruhsal ve fiziksel iyileşmeyi hedefleyen sürdürülebilirlik felsefesi ışığında sunulan izole ve benzersiz deneyimleri ile sezonu açıyor.

Six Senses Kaplankaya; Fiziksel ve ruhsal iyilik halini bir bütün olarak değerlendiren Six Senses Kaplankaya, doğa ile yeniden bağ kurmayı hedefleyen ritüellerle alışılmışın dışında bir deneyime davet ediyor. Bağışıklık Sistemini güçlendiren, zihinsel dinlenme ve dinginliği hedefleyen programlarına ek olarak; detoks, fitness ve kilo kontrol programları ile sağlıklı yaşam ritüelleri keyifli bir tatil ile buluşuyor. Alanında Dünyaca ünlü wellness uzmanları ve ödüllü şeflerin ziyaretleri ile tatilinizi renkleniyor.

Alışılmışın dışında bütünsel bir wellness deneyimi! 

Türkiye’de bir ilk olan Holistic Anti-Aging, Weight Management  ve BODPOD’nin yanı sıra, Wellness Screening gibi vücut analiz uygulamalarıyla Türkiye’nin ve Avrupa’nın en gelişmiş SPA alanına sahip olan resort, bütünsel terapi hizmetlerinde fark yaratıyor. Konuklar; Hindistan, Tayland ve İngiltere gibi dünyanın farklı yerlerinden gelen, alanında uzman ve dünyaca ünlü terapistlerin uyguladığı; Yoga, Fit, Uyku programları,  Kilo kontrolü, Detox ve Mind Detox, Boost Immunity, Mind Your Brain, Love Your Heart, Muscle Recovery ve Back Pain Relive gibi programlara ek olarak; Watsu, Dreamcatcher, Emotional Detox gibi bütünsel terapileri Six Senses Kaplankaya’nın 10 bin metrekare üzerine kurulu 38 farklı terapi odasında deneyimleme şansına sahip oluyor.

Six Senses Kaplankaya’nın en özel noktalarından biri olan ve otelin sağlık katında yer alan Alchemy Bar, yaşam kalitesini yükseltmek için kürler oluşturmak amacıyla malzemelerin ustaca karıştırılmasından doğan simya biliminden ilham alıyor. Burada gündüzleri Six Senses Kaplankaya’nın bahçesinden toplanan çiçekler ve bitkilerle kendi kozmetik ürününüzü hazırlayabiliyor; SPA terapilerinde bu kozmetik ürünlerini kullanabiliyorsunuz. Alchemy Bar, akşamları ise tamamen doğal malzemelerle hazırlanmış kendine özel menüsü ile bir restorana dönüşüyor.

Six Senses Kaplankaya’da çocuklar için hem otel binası içerisinde hem de kumsalda “Grow With Six Senses” adında iki ayrı çocuk kulübü bulunuyor. Üst düzey hijyen kuralları alınarak ve  sosyal mesafeye uygun olarak çocuklara doğayla ve çevreleriyle bağ kurabilecekleri, çevre bilincini artıracak, hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacak eğitici ve eğlenceli birçok aktivite sunuluyor. Fidan dikmek, çocuk yogası, doğal malzemelerle boyama ve kağıt geri dönüşümü bunlardan sadece birkaçı. 

Six Senses Kaplankaya, dünyanın Yedi Harikası'ndan ikisi de dâhil olmak üzere, pek çok arkeolojik alana yakınlığıyla dikkat çekiyor. Efes Antik Kenti ve Halikarnas Mozolesi, Artemis Tapınağı, Iasos, Mindos, Labranda, Didyma, Miletus, Herakleia gibi tarihi yerlere geziler, bölgedeki otantik  köylere ziyaretler, Bodrum koylarına ve Yunan Adaları’na özel tekne ve  helikopter turları da Six Senses Kaplankaya’nın resort dışında sunduğu deneyimler arasında yer alıyor.