64. GRAMMY ÖDÜLLERİ’NİN YENİ TARİHİ BELLİ OLDU

Grammy Ödülleri, 2022’de ilk kez Las Vegas'ta gerçekleşecek.

Recording Academy Salı günü yaptığı açıklamada, 2022 Grammy Ödül Töreni'nin 3 Nisan'da Las Vegas'ta gerçekleşeceğini duyurdu.

MGM Grand Garden Arena'dan 3 Nisan Pazar günü saat 20.00'de canlı yayınlayacak törene, "The Daily Show" programının sunucusu ve komedyen Trevor Noah ev sahipliği yapacak.

Müzikte en iyi performansları onurlandıran ödüller, 31 Ocak'ta Los Angeles'ta gerçekleşecekti. Ancak organizatörler, Omicron varyantı yeni bir COVID-19 enfeksiyonu dalgasını tetikledikçe bu tarihi rafa kaldırmıştı.

Ödüller için adaylar Kasım ayında açıklandı. Piyanist ve grup lideri Jon Batiste, listeye öncülük etti ve 11 adaylık aldı. Genç pop sanatçısı Olivia Rodrigo'dan, 1963'te ilk Grammy'sini kazanan 95 yaşındaki kıdemli şarkıcı Tony Bennett'e kadar rap'ten caz müziğine uzanan bir adaylık listesi mevcut.  Justin Bieber, Doja Cat, Olivia Rodrigo ve Lil Nas X gibi yıldızların hepsi birden fazla adaylık aldı.

Grammy Ödülleri de geçen yıl da Covid-19 pandemisi nedeniyle ertelendi ve sonunda Mart ayında Los Angeles Kongre Merkezi'nde açık havada yapıldı. Tören genellikle New York'ta eskiden Staples Center olarak bilinen, Crypto.com Arena'da yapılır. Erteleme duyurulduktan sonra, Crypto.com Arena'nın aylarca oyunlar ve konserler için rezerve edildiği ve Grammy'lere ev sahipliği yapmak için tarih değişikliğine uyum sağlayamayacağı bildirildi.

Recording Academy’nin MGM Grand Garden Arena'yı seçtiği bildirildi. Fakat bu mekân, 17.000 kişiyi ağırlayabilir, ancak herhangi bir lüks süiti yok. Bu bir dezavantajdı çünkü akademi genellikle gösteri için Crpto.com Arena’da süitlerini kiralayarak para kazanıyor.

Etİketler