73. EMMY ÖDÜLÜ ADAY TAHMİNLERİ

2021'in televizyon dünyasında yıldızlar kim olacak?

23 Temmuz’da gerçekleşecek olan 73. Emmy Ödülleri'nin adayları henüz açıklanmadı ancak tahminler şimdiden konuşulmaya başladı. 2021 de 2020 gibi dizi maratonları ile geçtiğine göre hepimiz bu konuda yetkili sayılıyoruz! Her sene takip edilen ve resmi tahmin mercisi olarak görülen Variety’nin tahminleri dün açıklandı. 

Film editörü Clayton Davis’in Emmy tarihi, haberleri, yorumları ve kaynakları ile birlikte bir araya getirdiği Variety Emmy ödülü tahminleri gündeme uygun bir şekilde çeşitliliği öne çıkarıyor. Oscar Ödüllerinde gördüğümüz ırk ve cinsiyet çeşitliliğinin Emmy ödüllerinde de yansıtılacağı düşünülürken, tahmin sürecinde yılın en popüler TV serileri ve sosyal medyada en çok konuşulanlar da göz önünde bulunduruldu. 

Bakalım 23 Temmuz’da kaçta kaçı tutacak! Aşağıda tüm Emmy Ödül adayı tahminlerini görebilirsiniz…

EN İYİ DRAM SERİSİ

  • “Bridgerton” (Netflix)
  • “The Crown” (Netflix)
  • “The Handmaid’s Tale” (Hulu)
  • “Lovecraft Country” (HBO)
  • “The Mandalorian” (Disney Plus)
  • “The Mosquito Coast” (Apple TV Plus)
  • “Pose” (FX)
  • “This Is Us” (NBC)

EN İYİ KOMEDİ SERİSİ

  • “Black-ish” (ABC)
  • “The Flight Attendant” (HBO Max)
  • “Girls5eva” (Peacock)
  • “Hacks” (HBO Max)
  • “The Kominsky Method” (Netflix)
  • “Pen15” (Hulu)
  • “Ted Lasso” (Apple TV Plus)
  • “Zoey’s Extraordinary Playlist” (NBC)

EN İYİ SINIRLI VEYA ANTOLOJİ SERİSİ

  • “I May Destroy You” (HBO)
  • “Mare of Easttown” (HBO)
  • “The Queen’s Gambit” (Netflix)
  • “The Underground Railroad” (Amazon Prime Video)
  • “WandaVision” (Disney Plus)

EN İYİ TELEVİZYON FİLMİ

  • “Dolly Parton’s Christmas on the Square” (Netflix)
  • “Oslo” (HBO)
  • “Robin Roberts Presents: Mahalia” (Lifetime)
  • “Sylvie’s Love” (Amazon Prime Video)
  • “Uncle Frank” (Amazon Prime Video)

DRAM SERİSİNDE EN İYİ BAŞROL ERKEK OYUNCU

  • Sterling K. Brown—“This Is Us” (NBC)
  • Jonathan Majors—“Lovecraft Country” (HBO)
  • Josh O’Connor—“The Crown” (Netflix)
  • Regé-Jean Page—“Bridgerton” (Netflix)
  • Billy Porter—“Pose” (FX)
  • Matthew Rhys—“Perry Mason” (HBO)

KOMEDİ SERİSİNDE EN İYİ BAŞROL ERKEK OYUNCU

  • Anthony Anderson—“Black-ish” (ABC)
  • Ted Danson—“Mr. Mayor” (NBC)
  • Michael Douglas—“The Kominsky Method” (Netflix)
  • William H. Macy—“Shameless” (Showtime)
  • Jason Sudeikis—“Ted Lasso” (Apple TV Plus)

SINIRLI SERİDE VEYA FİLMDE EN İYİ BAŞROL ERKEK OYUNCU

  • Paul Bettany—“WandaVision” (Disney Plus)
  • Jeff Daniels—“The Comey Rule” (Showtime)
  • Joel Edgerton—“The Underground Railroad” (Amazon Prime Video)
  • Hugh Grant—“The Undoing” (HBO)
  • Ethan Hawke—“The Good Lord Bird” (Showtime)

DRAM SERİSİNDE EN İYİ KONUK ERKEK OYUNCU

  • Don Cheadle—“The Falcon and the Winter Soldier” (Disney Plus)
  • Charles Dance—“The Crown” (Netflix)
  • Patrick Dempsey—“Grey’s Anatomy” (ABC)
  • Mark Hamill—“The Mandalorian” (Disney Plus)
  • Courtney B. Vance—“Lovecraft Country” (HBO)

KOMEDİ SERİSİNDE EN İYİ KONUK ERKEK OYUNCU

  • Dave Chappelle—“Saturday Night Live” (NBC)
  • Anthony Head—“Ted Lasso” (Apple TV Plus)
  • Daniel Kaluuya—“Saturday Night Live” (NBC)
  • Dan Levy—“Saturday Night Live” (NBC)
  • Chris Rock—“Saturday Night Live” (NBC)

DRAM SERİSİNDE EN İYİ BAŞROL KADIN OYUNCU

  • Uzo Aduba—“In Treatment” (HBO)
  • Olivia Colman—“The Crown” (Netflix)
  • Emma Corrin—“The Crown” (Netflix)
  • Elisabeth Moss—“The Handmaid’s Tale” (Hulu)
  • Sarah Paulson—“Ratched” (Netflix)
  • Mj Rodriguez—“Pose” (FX)

KOMEDİ SERİSİNDE EN İYİ BAŞROL KADIN OYUNCU

  • Kaley Cuoco—“The Flight Attendant” (HBO Max)
  • Renée Elise Goldsberry—“Girls5eva” (Peacock)
  • Allison Janney—“Mom” (CBS)
  • Tracee Ellis Ross—“Black-ish” (ABC)
  • Jean Smart—“Hacks” (HBO Max)

SINIRLI SERİDE VEYA FİLMDE EN İYİ BAŞROL KADIN OYUNCU

  • Cynthia Erivo—“Genius: Aretha” (National Geographic)
  • Thuso Mbedu—“The Underground Railroad” (Amazon Prime Video)
  • Elizabeth Olsen—“WandaVision” (Disney Plus)
  • Anya Taylor-Joy—“The Queen’s Gambit” (Netflix)
  • Kate Winslet—“Mare of Easttown” (HBO)

DRAM SERİSİNDE EN İYİ KONUK KADIK OYUNCU

  • Alexis Bledel—“The Handmaid’s Tale” (Hulu)
  • Rosario Dawson—“The Mandalorian” (Disney Plus)
  • Claire Foy—“The Crown” (Netflix)
  • Mckenna Grace—“The Handmaid’s Tale” (Hulu)
  • Phylicia Rashad—“This Is Us” (NBC)

KOMEDİ SERİSİNDE EN İYİ KONUK KADIN OYUNCU

  • Tina Fey—“Girls5eva” (Peacock)
  • Issa Rae—“A Black Lady Sketch Show” (HBO)
  • Maya Rudolph—“Saturday Night Live” (NBC)
  • Anya Taylor-Joy—“Saturday Night Live” (NBC)
  • Kristen Wiig—“Saturday Night Live” (NBC)

DRAM SERİSİNDE EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

  • Giancarlo Esposito—“The Mandalorian” (Disney Plus)
  • O-T Fagbenle—“The Handmaid’s Tale” (Hulu)
  • John Benjamin Hickey—“In Treatment” (HBO)
  • John Lithgow—“Perry Mason” (HBO)
  • Tobias Menzies—“The Crown” (Netflix)
  • Anthony Ramos—“In Treatment” (HBO)
  • Bradley Whitford—“The Handmaid’s Tale” (Hulu)
  • Michael Kenneth Williams—“Lovecraft Country” (HBO)

KOMEDİ SERİSİNDE EN İYİ KONUK ERKEK OYUNCU

  • Brett Goldstein—“Ted Lasso” (Apple TV Plus)
  • Brendan Hunt—“Ted Lasso” (Apple TV Plus)
  • Nick Mohammed—“Ted Lasso” (Apple TV Plus)
  • Paul Reiser—“The Kominsky Method” (Netflix)
  • Ray Romano—“Made for Love” (HBO Max)
  • Kenan Thompson—“Saturday Night Live” (NBC)
  • Bowen Yang—“Saturday Night Live” (NBC)

SINIRLI SERİDE VEYA FİLMDE EN İYİ KONUK ERKEK OYUNCU

  • John Boyega—“Small Axe” (Amazon Prime Video)
  • Bill Camp—“The Queen’s Gambit” (Netflix)
  • Chase W. Dillon—“The Underground Railroad” (Amazon Prime Video)
  • William Jackson Harper—“The Underground Railroad” (Amazon Prime Video)
  • Donald Sutherland—“The Undoing” (HBO)
  • Courtney B. Vance—“Genius: Aretha” (National Geographic)

DRAM SERİSİNDE EN İYİ KONUK KADIN OYUNCU

  • Gillian Anderson—“The Crown” (Netflix)
  • Madeline Brewer—“The Handmaid’s Tale” (Hulu)
  • Helena Bonham Carter—“The Crown” (Netflix)
  • Ann Dowd—“The Handmaid’s Tale” (Hulu)
  • Wunmi Mosaku—“Lovecraft Country” (HBO)
  • Cynthia Nixon—“Ratched” (Netflix)
  • Yvonne Strahovski—“The Handmaid’s Tale” (Hulu)
  • Samira Wiley—“The Handmaid’s Tale” (Hulu)

KOMEDİ SERİSİNDE EN İYİ KONUK KADIN OYUNCU

  • Hannah Einbinder—“Hacks” (HBO Max)
  • Zosia Mamet—“The Flight Attendant” (HBO Max)
  • Kate McKinnon—“Saturday Night Live” (NBC)
  • Paula Pell—“Girls5eva” (Peacock)
  • Rosie Perez—“The Flight Attendant” (HBO Max)
  • Cecily Strong—“Saturday Night Live” (NBC)
  • Hannah Waddingham—“Ted Lasso” (Apple TV Plus)

SINIRLI SERİDE VEYA FİLMDE EN İYİ KONUK KADIN OYUNCU

  • Noma Dumezweni—“The Undoing” (HBO)
  • Kathryn Hahn—“WandaVision” (Disney Plus)
  • Marielle Heller—“The Queen’s Gambit” (Netflix)
  • Julianne Nicholson—“Mare of Easttown” (HBO)
  • Jean Smart—“Mare of Easttown” (HBO)
  • Letitia Wright—“Small Axe” (Amazon Prime Video)

EN İYİ YARIŞMA PROGRAMI

  • “Legendary” (HBO Max)
  • “Nailed It!” (Netflix)
  • “RuPaul’s Drag Race” (VH1)
  • “Top Chef” (Bravo)
  • “The Voice” (NBC)

EN İYİ KURGU PROGRAM

  • “90 Day Fiancé” (TLC)
  • “Queer Eye” (Netflix)
  • “Running Wild” (National Geographic)
  • “Selena + Chef” (HBO Max)

EN İYİ DOĞAÇLAMA PROGRAM

  • “Crikey! It’s the Irwins” (Discovery Plus)
  • “Deaf U” (Netflix)
  • “Life Below Zero” (National Geographic)
  • “The Real World Homecoming: New York” (Paramount Plus)
  • “RuPaul’s Drag Race: Untucked” (VH1)

EN İYİ REALİTY TV SUNUCUSU

  • W. Kamau Bell—“United Shades of America with W. Kamau Bell” (CNN)
  • Bobby Berk, Karamo Brown, Tan France, Antoni Porowski and Jonathan Van Ness—“Queer Eye” (Netflix)
  • Nicole Byer—“Nailed It!” (Netflix)
  • Carson Daly—“The Voice” (NBC)
  • RuPaul—“RuPaul’s Drag Race” (VH1)

EN İYİ BELGESEL VEYA GERÇEK HİKAYE SERİSİ

  • “1971: The Year that Music Changed Everything” (Apple TV Plus)
  • “Allen v. Farrow” (HBO)
  • “Equal” (HBO Max)
  • “Immigration Nation” (Netflix)
  • “Lenox Hill” (Netflix)

EN İYİ ÖZEL BELGESEL

  • “The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart” (HBO)
  • “Boys State” (Apple TV Plus)
  • “Framing Britney Spears” (FX)
  • “Rebuilding Paradise” (National Geographic)
  • “The Social Dilemma” (Netflix)

EN İYİ TALK SHOW

  • “The Daily Show with Trevor Noah” (Comedy Central)
  • “Full Frontal with Samantha Bee” (TBS)
  • “Last Week Tonight with John Oliver” (HBO)
  • “The Late Late Show with James Corden” (CBS)
  • “The Late Show with Stephen Colbert” (CBS)

DRAM SERİSİNDE EN İYİ YÖNETMEN

  • Benjamin Caron—“The Crown” (Netflix) – “Fairytale”
  • Yann Demange—“Lovecraft Country” (HBO) – “Sundown”
  • Jon Favreau—“The Mandalorian” (Disney Plus) – “Chapter 9: The Marshal”
  • Jessica Hobbs—“The Crown” (Netflix) – “War”
  • Elisabeth Moss—“The Handmaid’s Tale” (Hulu) – “The Crossing”
  • Sarah Boyd—“The Boys” (Amazon Prime Video) – “The Bloody Doors Off”

KOMEDİ SERİSİNDE EN İYİ YÖNETMEN

  • Lucia Aniello—“Hacks” (HBO Max) – “Pilot”
  • Zach Braff—“Ted Lasso” (Apple TV Plus) – “Biscuits”
  • M.J. Delaney—“Ted Lasso” (Apple TV Plus) – “The Hope That Kills You”
  • Susanna Fogel—“The Flight Attendant” (HBO Max) – “In Case of Emergency”
  • Andy Tennant—“The Kominsky Method” (Netflix) – “Chapter 21: Near, Far, Wherever You Are”
  • Sam Zvibleman—“Pen15” (Hulu) – “Opening Night”

SINIRLI SERİDE VEYA FİLMDE EN İYİ YÖNETMEN

  • Scott Frank—“The Queen’s Gambit” (Netflix)
  • Barry Jenkins—“The Underground Railroad” (Amazon Prime Video)
  • Thomas Kail—“Hamilton” (Disney Plus)
  • Steve McQueen—“Small Axe” (Amazon Prime Video)
  • Matt Shakman—“WandaVision” (Disney Plus)

EN İYİ BELGESEL YÖNETMENİ

  • Kirby Dick, Amy Ziering—“Allen V. Farrow” (HBO)
  • Frank Marshall—“The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart” (HBO)
  • R.J. Cutler—“Billie Eilish: The World’s a Little Blurry” (Apple TV Plus)
  • Amanda McBaine, Jesse Moss—“Boys State” (Apple TV Plus)
  • Steve James—“City So Real” (National Geographic)

DRAM SERİSİNDE EN İYİ SENARYO

  • “The Boys” (Amazon Prime Video) – “The Bloody Doors Off”
  • “Bridgerton” (Netflix) – “Diamond Of The First Water”
  • “The Crown” (Netflix) – “War”
  • “The Handmaid’s Tale” (Hulu) – “The Wilderness”
  • “In Treatment” (HBO) – “Eladio: Week 1”

KOMEDİ SERİSİNDE EN İYİ SENARYO

  • “The Flight Attendant” (HBO Max) – “In Case of Emergency”
  • “Girls5eva” (Peacock) – “Pilot”
  • “Hacks” (HBO) – “There Is No Line (Pilot)”
  • “Ted Lasso” (Apple TV Plus) – “Pilot”
  • “Ted Lasso” (Apple TV Plus) – “Make Rebecca Great Again”

SINIRLI SERİDE VEYA FİLMDE EN İYİ SENARYO

  • “The Good Lord Bird” (Showtime) – “Last Words”
  • “I May Destroy You” (HBO)
  • “The Queen’s Gambit” (Netflix)
  • “Small Axe” (Amazon Prime Video) – “Mangrove”
  • “The Underground Railroad” (Amazon Prime Video) – Chapter 10: Mabel

EN İYİ ANİMASYON

  • “Archer” (FX) – “The Orpheus Gambit”
  • “Big Mouth” (Netflix) – “The New Me”
  • “Bob’s Burgers” (FOX) – “Worms Of In-Rear-Ment”
  • “Our Cartoon President” (Showtime) – “Election Day”
  • “South Park: The Pandemic Special” (Comedy Central)