adidas’ın Sanat Dolu Dünyası İstinye Park ve Zorlu AVM’de

Ünlü genç sanatçıların adidas’a özel olarak tasarladıkları eserler, yenilenen İstinye Park ve Zorlu AVM mağazalarında ziyaretçilerle buluşuyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 02 Ocak 2024
adidas’ın Sanat Dolu Dünyası İstinye Park ve Zorlu AVM’de Ece Haskan

Sporun hayatları değiştirebilme gücüne inanan marka, yenilenen mağazalarına konumlandırdığı eserlerle sporu ve sanatı misafirlerine birarada sunarak ilham vermeyi amaçlıyor. Derya Geylani, Ece Haskan, Eda Çağıl Çağlarırmak ve Studio Pinprick gibi farklı disiplinlerden sanatçıların yer aldığı projeyle ziyaretçiler adidas’ın sanat dolu dünyasını keşfedebilecekler.  

Cam sanatçısı Derya Geylani, İstanbul’un özgün ve büyüleyici yapısından ilham alarak tasarladığı “Original Splash” eseriyle şehrin dinamik yapısını ve yaratıcı potansiyelini biraraya getiriyor. Derya Geylani “Original Splash” eseri ile adidas İstinye Park’ta sergileniyor.

İllüstratör Eda Çağıl Çağlarırmak, adidas İstinye Park’ta yer alan“Runners at Grand Bazaar” adlı eseriyle Kapalıçarşı’nın zengin tarihi ve kültürünün ortasında koşan figürlerle İstanbul’un büyüleyici ruhunu keşfe çıkıyor. 

Ece Haskan, Türkiye’nin sarsılmaz bir bağlılık ve mükemmellik arayışıyla sporcuların başarılarını “Land of Sports” eseriyle kutluyor.  Farklı branşlarda gösterdikleri performansla her biri bir ikona dönüşmüş sporcular, İstinye Park’ta yer alan eserde adidas evreniyle başarı hikayelerini anlatıyor.  

Punch ikilisi Studio Pinprick tarafından adidas Zorlu mağazası için tasarlanan “B3 Floor”adlı eserde, hem fiziksel gerçeklikte hem de hayal dünyasında bizlere sunulan çeşitli yollar olduğunu bir labirent düzlemiyle anlatılıyor. Studio Pinprick, bu eseri tasarlarken Zincirlikuyu metrosunun labirente benzeyen ama bir yandan bir çok yolu birbirine bağlayan karmaşık yapısından ilham alıyor. 

İki kıtayı birbirine bağlayan boğazdan ilham alan sanatçı Göksu Gül, eserde kendisiyle özdeşleşen tavşan figürlerine de yer veriyor. Göksu Gül’ün Orginals halıları İstinye Park mağazasında yer alıyor. SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.