ALEX PRAGER İSTANBUL’DA!

Emmy ödüllü Prager, 5.'si düzenlenen IST.Fest kapsamında İstanbul'da.

Gülşah ÖZTÜRK GÜLŞAH ÖZTÜRK 21 Mayıs 2015
ALEX PRAGER İSTANBUL’DA!
ISTANBUL'74 tarafından 5.si düzenlenen IST. Festival'le, sanat dolu bir hafta bizleri bekliyor. 22-25 Mayıs arasında “Sanat ve Kültürde Gerçekçilik Üzerine Diyaloglar” temasıyla düzenlenecek panellerde sanatseverler, Rafinery29'un Kreatif Direktörü Piera Geraldi, Aksesuar Tasarımcısı Delfina Delettrez, Şapka Tasarımcısı Stephen Jones gibi dev isimleri dinleme şansı yakalayacaklar.

Katılımcılar arasında oldukça dikkat çeken bir isim daha var: ABD'li fotoğraf sanatçısı ve yapımcı Alex Prager. Türkiye'de düzenlenecek ilk sergisiyle Prager, 20 Haziran'a dek ISTANBUL'74 Galatasaray'da izleyicilerle buluşuyor olacak.

2012 yılında “Touch of Evil” isimli film serisiyle Emmy ödülü kazanan Prager'in eserleri, bu zamana kadar MoMA New York, Whitney Museum New York, San Francisco Modern Sanatlar Müzesi gibi dünyanın önde gelen müzelerinde yer aldı. ISTANBUL'74 Galatasaray'daki sergisindeyse sanatçı, kurgu ile gerçeği buluşturduğu, büyük ölçekli fotoğrafları ve video çalışmaları arasından yapılmış bir seçkiyi sunacak. 

Alex Prager sergisi ve 22-25 Mayıs arasında “Sanat ve Kültürde Gerçekçilik Üzerine Diyaloglar” panelleriyle ilgili daha detaylı bilgiye istanbul74.com'dan ulaşabilirsiniz.

Fotoğraftaki eseri: The Big Valley

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.