ANNENİZLE İZLEYEBİLECEĞİNİZ 10 FİLM

Çünkü hepsi için en güzel hediye birlikte vakit geçirmektir.

Bu Anneler Günü'nde, annenize verebileceğiniz pek çok hediye var ama hiçbir şey birlikte vakit geçirmekten daha değerli değildir. Bu yüzden annenizle izleyebileceğiniz bir film listesiyle buradayız.

Bu seçimler her yaş aralığına hitap eden filmlerdir. Böylece büyükanne ve büyükbabaları, kardeşleri veya diğer aile üyelerini de eğlenceye katılmaya davet edebilirsiniz.

Seçkimizdeki filmlerin ortak noktası, insanların birlikte izledikten sonra daha yakın hissetmelerini sağlayan noktaları olmasıdır. Zaten Anneler Günü de bununla ilgili değil mi? Sizin seçtiğimiz bu 10 filmin tadını çıkarın.

Monster in Law

Uzun yıllar boyunca Bay Doğru'yu arayan Charlotte sonunda hayallerinin erkeğine rastladığını düşünmektedir. Kevin Fields gerçekten mükemmel bir erkektir. Ta ki annesi Viola ile tanışıncaya dek. Viola bütün genç kadınların korkulu rüyası olabilecek bir kayınvalide adayıdır. Ulusal bir TV kanalındaki işini henüz kaybetmiştir ve elindeki tek varlığı olan oğlunu da tıpkı işi gibi kaybedeceğini düşünmektedir. 


The Devil Wears Prada

New York’ta yaşayan sade ve naif bir genç kız olan, henüz gazecilikten mezun Andrea Sachs bir işe girer. Güçlü ve sofistike bir kadın olan Runaway Magazin’in acımasız yöneticisi Miranda Priestly'nin ikinci asistanı olarak çalışmaya başlar. Andrea’nın hayali iyi bir gazeteci olmaktır. Söz konusu görev için aslında sıradan bir tarzı olsa da mücadeleci yapısı ile hızla başarı kazanır. Ancak bu durumun da bedelleri vardır. Andy, kendisine uzak gibi görünen Miranda’nın o şatafatlı dünyasında bir yer kazanmıştır ancak önceki dostları ve tüm sevdikleri kendisinden kilometrelerce uzakta kalmış gibidir.


Mulan

Disney filmleri arasında en sevilen animasyonlarından Mulan, bu kez izleyicilerin karşısına bir sinema filmi ile çıkıyor. Film, kadınların sadece çocuk doğurmak ve kocasını mutlu etmek için yaşadığı düşünüldüğü dönemde geçmektedir. Baş kahramanımız Mulan ise bu durumdan memnun değildir. Çin İmparatorluğu’nda her ailenin en az bir erkek üyesi, Kuzeylilere karşı ülkeyi korumak için savaşa katılmak zorundadır. Mulan, hasta olan büyük savaşçı babasının yerine erkek kılığına girerek savaşa katılır.


Wall – E

Gelecekte zamanda geçen bir hikâyenin anlatıldığı filmde Wall-E isimli robot insanların çöplük içinde bıraktığı dünyayı tekrar yaşanabilir bir hale getirebilmek için uğraşmaktadır. Bu sessiz ve yalnız hayattan dolayı üzgün olan Wall-E’nin hayatı ise uzun bir süre sonra dünyaya gelen Eve isimli robot ile birlikte değişecektir. Verdiği sosyal mesajlarla dikkat çeken Wall- E filmi Disney yapımı olup Oscar ödülüne layık görülmüş bir animasyon filmidir.


Bad Moms

Amy Mitchell ailesine oldukça bağlı bir annedir. Hayatı ailesinden ibaret olan kadın; çocuksu kocası, yüksek beklentiye sahip çocukları ve sevimsiz patronu arasında canından bezmektedir. Sonunda okuldaki aile birliğinin başı olan diğer annelerden de bezen Amy'nin canına tak eder. Mükemmel anne olmaktan vazgeçen genç kadın diğer uyumsuz annelerle de arkadaş olunca özgürlüğün tadına varır. Bu onun eskisinden bile daha iyi bir anne olmasını sağlayacaktır


Mamma Mia

Sophie babasız büyümüş ve bunun hasretini çeken, güzel bir kızdır. Babasının kimliğini keşfetmeyi ümit eden Sophie Sheridan'ın öyküsü, ünlü pop grubu ABBA'nın hit şarkıları eşliğinde anlatılır. Sophie Sheridan evlenecek yaşa gelmiştir. Nikahtan bir gün öncesinde annesi Donna'nın 20 yıl önce ziyaret ettiği Yunan adalarında yaşadığı geçmişinden üç erkek birden getirir. Donna karda yürüyen ve izini belli etmeyen bir çapkın kadındır aslında ve kızının gerçek babasının kim olduğunu bilmemektedir. Başrolünde 14 kez Oscar adaylığı elde eden ve iki kez Oscar kazanan efsanevi oyuncu Meryl Streep'in oynadığı Mamma Mia, İsveçli müzik grubu ABBA'nın şarkılarını temel alan aynı adlı Broadway müzikalinin sinema film uyarlaması. Filmin ismi de, grubun 1975 yılında müzik listelerinin zirvesine çıkan Mamma Mia adlı şarkısından alınmış.


Stepmom

Luke ani bir ayrılığın ardından yeni hayatına başlar. Eski karısı Jackie ile ayrılmasının ardından hayatını yeniden yoluna kurmanın derdindedir. Yeni tanıştığı sevgilisi olan Isabel ile birlikte yaşamaktadır. Hayatını adadığı çocukları da onunla beraber yaşamaktadırlar. Luke’un iki çocuğu Anna ve Ben, Luke ne yaparsa yapsın bir türlü Isabel’e ısınamamışlardır. Öte yandan Isabel de bu iki çocuğu pek sevmemektedir. Ailevi problemler, günden güne büyüyeceklerdir.


The Blind Side

Fakir ve aşırı derecede iri bir genç olan Michael Oher bir kolej futbol takımına girince, kendi ve çevresindekilerin hayatı tümden değiştir.


Yes Day

Allison Torres, tek başına neredeyse dünyayı fetheden genç bir kadındır. Ona göre hiçbir macera çok riskli değildir ve hepsinin peşinden gidilmelidir. Ancak bir anne ve eş olarak Allison, pek de iyi biri değildir. Oldukça acımasız bir anne olan Allison bu durumu değiştirmeye karar verir. Genç kadın, kocası Carlos ile birlikte bir gün boyunca çocuklarının tüm isteklerine ‘evet’ demeye karar verir.


Enola Holmes

Ünlü İngiliz dedektif Sherlock Holmes’in kız kardeşi Enola Holmes, 16. yaş gününde annesinin ortadan kaybolduğunu fark eder. İlk olarak abileri Sherlock ve Mycroft’tan yardım istese de onlardan istediği desteği bulamaz ve kendisine evden kaçmaya karar verir. Yolculuk esnasında genç bir Lord ile tanışır. Enola Holmes, annesini bulmak isterken, bir yandan da genç Lord ile hayatları kesişecektir.

Yazı: Pelinsu Özgür