BABYLON SOUNDGARDEN

Bu sene de yaz festivallerinde birlikteyiz.

Handan ORAL HANDAN ORAL 21 Mayıs 2015
BABYLON SOUNDGARDEN
Babylon SoundGarden 23 Mayıs 2015 Cumartesi başlıyor. Öncesinde, sahne alacak sanatçılara ve müziklerine kısaca göz atalım istedik.  

Anna Calvi


17 Ocak 2011 senesinde ilk albümünü yayınlamış gitarist ve vokalist. Ben onu ilk Jezebel ile tanıdım ve bana oldukça etkileyici gelmişti. Kırmızı rujun acayip yakıştığı ispanyol sesli bir insandır kendisi. Maverick Sabre
Gözlerim kapalı dinlediğimde içinde bir yerde bana Nina Simone'u hissettiren Sabre, acı çeken ses tonuna sahip, genç Irish English – İrlanda asıllı İngiliz'dir. Jools Hollanda'da performans sergilerken kendisinden gözlerimi alamadığımı hatırlıyorum. Ne şanslıyım ki o kaydı buldum ve sizinle de paylaşabiliyorum.

Wild Beasts

İşte benim Babylons Sound Garden'a katılma sebebim olan grup.  Grubun her üyesi kendi içinde bir yetenek kumkuması iken bile solist Hayden Thorpe'un sesinin yeri ayrı. Bu dönemde en özlem duyduğum şey var sesinde; sadelik ve kurcalanmamışlık. Ben 2011 yılında çıkardıkları Smother'ı hala favori listemden indirmemişken üzerine bir de Present Tense (2014)'i yayınladılar.

Daha önce ülkemizde sahne aldıklarında kaçırdıysanız, bu sefer kaçırmayın derim, çünkü canlı performansları da görülmeye değer.  Nilipek
Nilipek şarkıları için söylenebilecek en doğru kelime 'huzur' olur muhtemelen. Kendisini Sofar'da canlı dinleme şansına sahip olmuştum. Hatırladıkça hala etkilenirim. Buyrun, siz ne düşüneceksiniz:Gaye Su Akyol

Damar değil ama arabesk, bizim tınılarımızı taşıyan hafifletilmiş Bülent Ersoy müziği yapıyor. Sesi kesinlikle Türk Sanat Müziğine çok yatkın ama farklı bir yol seçmiş ve ortaya çeşit çeşit duygulardan beslenen nefis bir karma çıkarmış. Şimdiden kendisinden çok bahsettiren Akyol'u canlı görmek gerek.
Bir de bir itirafımız var. Temelde müziğini anladık ama seni pek anlamadık Gaye!
“ Temelde müzik ve resim yapıyorum. Genel olarak hayatın bilinmezliklerinden, sırlarından ve uzaydan besleniyorum. Rüyalara inanıyorum”
Sizce ne demek istiyor?

Konserlerin yanı sıra Babylon Soundgarden bu yıl da gün boyu devam eden etkinliklere ve gelenekselleşen aktivitelere ev sahipliği yapıyor. Radyo Babylon ile Silent Disco ve Babylon ruhunu taşıyan ürünlerle Babylon Pazarı Babylon Soundgarden ziyaretçilerine deniz kıyısında doğanın ve iyi müziğin bir araya geldiği bir ortam sunuyor. 

Ayrıca bu sene Babylon Sound Garden'a katılan sanatçıların en sevdiğimiz şarkılarından derlediğimiz müzik listemizi burdan dinleyebilir, daha fazlası için Spotify'dan ELLEturkiye hesabını takip edebilirsiniz.


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.