BARBIE FİLMİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY

2014'ten beri birkaç kez askıya alınan filmin 2020'de vizyona girmesi planlanıyor. Birçok kez başrol oyuncusu değişen film hakkında bildiğimiz her şey...

Barbie, kusursuz güzellik imajını yıkarak son yıllarda daha gerçekçi bir vücut imajına büründü. Adwoa Aboah, Ashley Graham, Ava DuVernay ve Yara Shadidi gibi birçok ilham kaynağı kadının da bebeklerini yapan markanın filmi; kızlara bireysellik, çeşitlilik, eşitlik ve hedeflerini yüksek tutmaları gibi daha modern fikirler aşılayabileceğinin sinyallerini veriyor. Filmi merakla beklerken bildiklerimizi bir araya getirdik. 

İşte film hakkında bildiğimiz her şey:

Barbie filminin canlı-aksiyon filmi hakkındaki konuşmaları, film endüstrisinde 2014'den beri sürüyor. Başlangıçta 2017'de vizyona girmesi planlanan film, o zamandan beri birkaç kez ertelendi.

Deadline'ın raporlarına göre, projeyi Sony yürütürken filmin türü komedi olacaktı ve özünde kadının gücü mesajı yatacaktı. Projeyi şimdi Warner Bros yürütüyor ve filmin kurgusu konusunda nispeten sessiz. Ancak, seçilen başrol oyuncusu, yönetmen ve senarist göz önüne alındığında filmin yine de feminist bir mesaj içermesi muhtemel...

Yeni filmde Barbie'yi kim oynayacak?

Vizyona gireceği tarih ve filmin senaristi gibi, başrolü kimin oynayacağı da birden fazla kez değişti.

2016 yılında, Amy Schumer'ın senaryoyu okuduktan sonra anlaşmaya istekli olduğu bildirildi.

Ancak, ünlü komedyen daha sonra filmin kendi programıyla çatışması nedeniyle filmden çekildi. Schumer ayrılmasının ardından yaptığı açıklamada "çok fazla şey vaat eden" bu filmde yer alamayacağı için "çok üzgün" olduğunu söyledi.

Filmle ilişkilendirilen diğer bir oyuncu, 2017'de yapımcılarla görüşmelerde bulunduğu bildirilen Anne Hathaway idi.

Sonunda Barbie'yi canlandırması için güzel oyuncu Margot Robbie seçildi.

Bir Zamanlar Hollywood'da filminin başarılı başrol oyuncusu, 2019 Ocak ayında hem oyuncu hem de filmin yapımcısı olarak resmen imzayı attı. Robbie yaptığı açıklamada "Barbie bebekle oynamak özgüveni, merakı ve çocukların  kendilerini keşfetme yolculuğunda iletişime teşvik ediyor. Markanın neredeyse 60 yıllık tarihi boyunca Barbie, çocuklara prensesten cumhurbaşkanlığına kadar sınırsız rollerde hayal kurmaya teşvik etti. Bu rolü üstlenmekten ve dünya çapında çocuklar ve izleyiciler üzerinde son derece olumlu bir etkiye sahip olacağına inandığım bir film üretmekten çok onur duyuyorum." dedi.

Robbie'nin önceki projelerinde Tonya Harding ve Harley Quinn gibi güçlü kadın başrolleri oynama tutkusu göz önüne alındığında, Avustralyalı aktrisin bu karakteri nasıl canlandıracağını merakla bekliyoruz.

Yeni Barbie filminin yönetmeni kim olacak?

En son söylentilere göre yönetmen Greta Gerwig'den başkasının olmayacağı ve senaryoyu da Ben Stiller'ın oynadığı Meyerowits Hikayeleri filminin senaristi Noah Baumbach ile beraber yazacakları söyleniyor.

Gerwig ,Uğur Böceği gibi inanılmaz kadın başrollerin yer aldığı filmler yapmasıyla ünlü. Söylentiler doğruysa ve Barbie hikayesini kağıda döken Gerwig ise , feminizm ve ilerleme temalı bir senaryo olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Peki film ne zaman çıkacak?

Birkaç kez ertelenen film, şuanlık 2020'de vizyona girecek gibi gözüküyor.

Filmle ilgili daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin...