BAZI YÜZLER UNUTULMAZ

Aklımıza saplanan, hafızamızdan çıkmayan yüzler üzerine enteresan bir sergi.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 04 Şubat 2015
BAZI YÜZLER UNUTULMAZ
12-28 Şubat 2015 tarihleri arasında Nişantaşı-Galeri Eksen'de oldukça ilginç bir sergi bekliyor bizleri. İnterdisipliner, küratöryal serginin başlığı  “Bazı Yüzler Unutulmaz”.

“Bazı yüzler, baktığımız ilk andan itibaren bizi etkisi altına alır ve aynı sonsuz anlarda belleğimizi o donuk zamana hapseder. Aşina olduğumuz yıldızlardan, hiç tanımadığımız, bazen ışıklarda karşıdan karşıya geçerken bir anda tutulduğumuz ve bir daha hiç görmediğimiz, benzerine rastlamadığımız, rastlayamayacağımız görsel hafızamıza kazınmış unutulmaz yüzler...”


Serginin içeriğini işte bu yüzler oluşturuyor. Kimi zaman hafızamıza bir ok gibi saplanan ve tanımasak bile aklımızdan çıkmayan yüzlerin yanı sıra, çocukluğumuzun hatıraları arasında saklanmış, tam anımsanmayan, flu, hayatta olmayan veya uzaklara gidip haber alamadığımız yakınlarımızın unutulmaz yüzleri... 

Şeref Akşit küratörlüğünde resim, heykel, seramik, illüstrasyon, dijital baskı, video ve fotoğraf olmak üzere farklı gruplardan oluşan sergide, gerçekten de hafızamıza kazınacak suretler mevcut! Disiplinlerarası sergi, 28 Şubat 2015'e kadar açık kalacak.

Adres: Maçka cad. No:29 Nişantaşı İstanbul


Tel: 0212 219 0850


Email:[email protected]


Webside: www.galerieksen.com

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.