BAZI YÜZLER UNUTULMAZ

Aklımıza saplanan, hafızamızdan çıkmayan yüzler üzerine enteresan bir sergi.

12-28 Şubat 2015 tarihleri arasında Nişantaşı-Galeri Eksen'de oldukça ilginç bir sergi bekliyor bizleri. İnterdisipliner, küratöryal serginin başlığı  “Bazı Yüzler Unutulmaz”.

“Bazı yüzler, baktığımız ilk andan itibaren bizi etkisi altına alır ve aynı sonsuz anlarda belleğimizi o donuk zamana hapseder. Aşina olduğumuz yıldızlardan, hiç tanımadığımız, bazen ışıklarda karşıdan karşıya geçerken bir anda tutulduğumuz ve bir daha hiç görmediğimiz, benzerine rastlamadığımız, rastlayamayacağımız görsel hafızamıza kazınmış unutulmaz yüzler...”
Serginin içeriğini işte bu yüzler oluşturuyor. Kimi zaman hafızamıza bir ok gibi saplanan ve tanımasak bile aklımızdan çıkmayan yüzlerin yanı sıra, çocukluğumuzun hatıraları arasında saklanmış, tam anımsanmayan, flu, hayatta olmayan veya uzaklara gidip haber alamadığımız yakınlarımızın unutulmaz yüzleri... 

Şeref Akşit küratörlüğünde resim, heykel, seramik, illüstrasyon, dijital baskı, video ve fotoğraf olmak üzere farklı gruplardan oluşan sergide, gerçekten de hafızamıza kazınacak suretler mevcut! Disiplinlerarası sergi, 28 Şubat 2015'e kadar açık kalacak.

Adres: Maçka cad. No:29 Nişantaşı İstanbul
Tel: 0212 219 0850
Email:[email protected]
Webside: www.galerieksen.com

Etİketler