"Beef" Dizisi Hakkında Merak Edilenler

"Beef" Dizisi Hakkında Merak Edilenler

Buse Saray BUSE SARAY 04 Şubat 2024
"Beef" Dizisi Hakkında Merak Edilenler

Netflix dizisi Beef sekiz Emmy ödülü aldı ve 2024 ödül sezonunda aldığı pek çok ödülün yanı sıra Altın Küre'de En İyi Mini Dizi ödülünü kazandı. Başrollerini Ali Wong ve Steven Yeun'un paylaştığı Beef'in prömiyeri 6 Nisan 2023'te Netflix'te yapıldı. Dizi, mizah, gerilim ve tutkuyu bir araya getiren bir kara komedi-drama olarak tanımlanıyor.14 Ocak'taki 72. Primetime Emmy Ödülleri'nde Beef, Emmy ödülünü kazandı. Wong ve Yeun ayrıca kendi baş yıldız kategorilerinde de birincilik elde etti. Wong, baş oyunculuk Emmy'sini kazanan Asya kökenli ilk kadın oldu. Joseph Lee, Young Mazino ve Maria Bello da yardımcı rolleriyle aday gösterildi.


Dizi, trafikte yaşanan bir öfke olayı sırasında birbirlerini kızdırdıktan sonra hayatları çatışan iki yabancının etrafında dönüyor. Bu durum ikilinin birbirlerinden intikam almak için tuhaf yollara başvurmasıyla sonuçlanıyor.
Netflix'in resmi senaryosu şöyle: "İki yabancı (başarısız bir müteahhit ve başarısız bir girişimci) arasındaki trafikte yaşanan öfke olayı, onların en karanlık dürtülerini ortaya çıkaran bir kavgayı ateşliyor." Danny ve Amy, her ikisi de ruhlarının karanlık kısımlarından çok utanan insanlar ve bunu sevdikleri insanlardan saklamaya çalışıyorlar.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.