CAN OFLAZ “YANAMAM” İLE GERİ DÖNDÜ

Uzun bir aradan sonra yeni bir albüm hazırlığında olan Can Oflaz’ın, ilk şarkısı yayınlandı.

Can Oflaz, uzun bir aranın ardından yeni şarkısıyla dinleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. 10 şarkılık yeni bir albüm hazırlığında olan sanatçının, albümden ilk şarkısı “YANAMAM” 17 Aralık’ta Sony Music Turkey etiketiyle yayınlandı.

İlk kez sözü, müziği, düzenlemesinin tamamı kendisine ait olan bir şarkıyı yayınladığı için heyecanlı olduğunu söyleyen sanatçı, şarkıyı anlatıyor: “Aşk hakkında yazmak beni hiçbir zaman korkutmadı. Ama şu ana kadar yazdığım hiç bir aşk şarkısının vardığı yer kendimi bulma yolculuğum olmamıştı. “YANAMAM”, aşk acısı çekmekten yorulmuş, yalnız kalmaya, kendiyle kalmaya ve karanlığa düşmeye korkan birisinin hikayesi. Fakat asıl korkusunun başkalarının onu dinlememesi, sevgilisinden ayrı kalması değil, kendi gerçeği olması ve kendisine bile itiraf edemediği gerçek benliği olması çıkıyor ortaya şarkı sonunda.”

2022’de yayınlanacak yeni albümle ilgili ilk sinyallerin de verildiği şarkı, Can Oflaz’ın müziğinin evrildiği noktayı da işaret ediyor. Analog synthesizer ve ritmik elektronik davul elementlerinin aktif olduğu parçayla Can Oflaz farklı bir yönünü ortaya koyuyor. Bir arayışın hikayesi olan şarkı için sanatçı; “Şarkı aslında bir cevapla değil soru ile bitiyor. ‘Bir dursam, nefes alsam, bulur muyum kendimi yeniden?’ Şarkı yazarı olarak hayata dair öğrendiğim doğruları nasihat etmek yerine, hayattaki sorgulamamı paylaşmak istedim. Çünkü en gerçek halim bu.”

17 Aralık’ta tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluşan “YANAMAM”ın Merve Deniz yönetmenliğindeki klibi de aynı gün sanatçının youtube kanalından yayınlandı. Koreograf Gizem Aksu ile yoğun bir dans eğitimi ve 7 ay süren klip hazırlığının ardından kalabalık bir ekiple gerçekleştirilen çekimlerde stil danışmanlığını Bali Kerem Güney üstlendi. Dansıyla Can Oflaz’a eşlik eden dans sanatçısı ise Ezgi Yaren Karademir oldu.