Cappadox Festivali, Volkswagen Ana Sponsorluğunda Gerçekleşti

"Değişen Gökler" temasıyla Kapadokya'nın özel doğasında bu yıl 5. kez gerçekleştirilen Cappadox Festivali, birbirinden özel etkinliklerle dolu bir program sundu.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 27 Mayıs 2024
Cappadox Festivali, Volkswagen Ana Sponsorluğunda Gerçekleşti


Volkswagen’in ana sponsorluğunda bu yıl 5’incisi düzenlenen ve Türkiye’nin ilk uluslararası çok-disiplinli (multi-disipliner) destinasyon festivali olan Cappadox; 23-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti. Kapadokya'nın eşsiz doğası, festivalin bu yılki “Değişen Gökler”" temasıyla müzik, çağdaş sanat, gastronomi ve farklı açık hava etkinliklerine ev sahipliği yaptı.Kültür, sanat etkinliklerinin birleştirici gücünü destekleyen ve birçok farklı alanda müziği sahiplenen Volkswagen markası, Cappadox ile bu misyonunu sürdürmeye devam etti. Festivaldeki katılımcılara üst düzey sürüş keyfi ve premium bir deneyim sunan Yeni Tiguan araçlar eşlik etti.


Volkswagen Binek Araç Pazarlama Müdürü Tilbe Polat: “Bu yıl 5’cisi düzenlenen ve Türkiye’nin ilk uluslararası çok-disiplinli (multi-disipliner) destinasyon festivali olan Cappadox’un bir kez daha ana sponsoru olduğumuz için çok mutluyuz. “Love Brand” adını verdiğimiz stratejimizin ana unsuru samimi ve ilham veren marka olmak. İnsanların kalbine dokunabildiğimiz, onlara farklı deneyimler yaşattığımız ve müşterilerimizle bağ kurabildiğimiz sponsorlukların içinde yer alıyoruz. Bunlardan en önemlisi Türkiye’nin ilk destinasyon festivali olan Cappadox. Müzik, çağdaş sanat, gastronomi ve açık hava etkinlikleriyle insanların farklı duygularına hitap eden Cappadox Festivali, Kapadokya’nın büyülü atmosferinde insanlarla duygusal bir bağ kurmamıza fırsat veriyor.”


Ünlü müzisyenlerden müzik ziyafeti 

Cappadox'un müzik programı, katılımcılara yalnızca işitsel bir şölen değil, tüm duyularına hitap eden büyülü ve unutulmaz deneyimler yaşattı. Doğanın eşsiz güzellikleriyle harmanlanmış bu müzik festivali, adeta ruhlara dokunan bir serüvene dönüştü. Türkiye’den ve farklı coğrafyalardan birçok sanatçı, Kapadokya’nın farklı mekanları ve etkileyici atmosferinde sahne aldı. Mercan Dede, Ulla ve Casper Clausen ile Kapadokya vadilerinin etkileyici manzarasında günün ilk ışıkları karşılandı. Capadoxlular, Gevende, Teoman, Mammal Hands, Jordan Rakei, Büyük Ev Ablukada, Lalalar gibi isimlerle sihirli bir yolculuğa çıktılar.


Lezzet ve keşfin birleşimi

Cappadox’ta lezzet ve keşif birleştirilerek katılımcılara yerel taptaze malzemeler ve alternatif pişirme teknikleriyle doğayla iç içe, unutamayacakları eşsiz bir lezzet yolculuğu yaşatıldı. Şef Mustafa Otar ve MSA öğrencilerinden oluşan ekibi ile Doğada Açık Ateşte Pişirme deneyimi hem damaklara hem de hafızalara kazındı. Gurme tadım etkinliklerinde ise, farklı lezzetler Levon Bağış’ın anlatımıyla buluştu.


Doğayla iç içe açık hava etkinlikleri

Capadox açık hava etkinliklerinde ise, doğa ve tarihin birleştiği rotalarda yoga ve meditasyon etkinlikleri, doğa yürüyüşleri, bisiklet turları yapıldı. Outdoor sevenler Vadi Bisikleti, Avanos Panorama Bisiklet Turu, Güvercinlik Vadisi yürüyüş rotası, Aşk Vadisi yürüyüş rotaları gibi etkinlikleri tercih ederken; bedenin gücü ve enerjisini yeniden keşfedip, bedeniyle doğanın muazzam sessizliği arasında bağ kurmak isteyenler ise, Kundalini Nefes ve Meditasyon, Sinir Sistemini Dengeleyici Qigong, Ses Banyosu, Farkındalık Dansı ve Tao Vinyasa gibi meditasyon ve yoga etkinliklerini deneyimleme fırsatı buldular.


Festivalin Ruhuyla Bütünleşen Sürdürülebilirlik

Volkswagen, festivalde sürdürülebilirlik çalışmalarına katkıda bulunarak, etkinliklerde çevresel atıkları en aza indirme hedefini sürdürmeye devam ediyor. Tek kullanımlık plastik atıkları azaltma amacıyla, festivalde katılımcılara özenle tasarlanmış, işlevsel ve sağlıklı su mataraları SuCoları sundu. Böylece, festival ziyaretçileri su ihtiyaçlarını bu mataralarla karşılayarak yüzlerce pet şişenin çevreye zarar vermesini önledi.


Kapadokya’nın eşsiz doğası Yeni Tiguan ile bütünleşti

Katılımcılar Cappadox’ta Volkswagen’in yenilenen SUV modeli, Yeni Tiguan’ın üçüncü nesli ile tanışma fırsatı buldu. Tiguan, Kapadokya’nın büyülü doğasında ileri teknolojileri, mükemmele yakın aerodinamik tasarımı ve premium segmenti aratmayan konforuyla katılımcılara üst düzey sürüş deneyimi yaşattı.

48 Voltluk hafif hibrit sistemin entegre edildiği turbo beslemeli benzinli motor (eTSI), IQ. LIGHT HD matrix farlar, sınıfında ilk kez sunulan çift valfli adaptif süspansiyon sistemi DCC Pro, dijital kokpit, havalandırma ve masaj özellikli ergoActive Plus deri koltuklar, Yeni Tiguan’ın dikkat çekici özellikleri arasında.

Önceki nesline kıyasla 30 mm daha uzun ve tavan rayları hariç 4 mm daha yüksek olan yeni SUV modelin bagaj hacmi, 37 litre artışla 652 litreye ulaşarak kullanıcılarına uzun yolculuklarda oldukça geniş yaşam alanı sunuyor.


Tiguan’ın üçüncü nesli, yepyeni bir kabin mimarisiyle sürücü ve yolcularını karşılıyor. Yeni Tiguan, MQB Evo platformu sayesinde “shift by wire” teknolojisini şık bir vites kontrol kumandası ile birleştiriyor. DSG vites komutları, direksiyon arkasına yerleştirilen bir vites kontrol kumandası aracılığıyla gerçekleştiriliyor. DSG vites seçicinin direksiyon arkasına yerleştirilmesi sayesinde orta konsol daha fazla saklama alanı sunuyor. 

 


 

 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.