COACHELLA 2022 HAKKINDA BİLDİKLERİMİZ

Efsanevi Kaliforniya müzik festivali Coachella'nın bilinen detayları...

Çöle dönüş! Her bahar, müzik severler, ünlüler ve influencerlar, dünyanın en ünlü müzik festivallerinden biri olan Coachella için Kaliforniya çölüne akın eder. Sezonun en eski müzik festivallerinden biri olan Coachella Valley Müzik ve Sanat Festivali, pandemi nedeniyle iki yıllık erteleme ve iptallerin ardından 2022'de geri dönüyor. Ve kadro tüm beklemeye değer; Harry Styles, Billie Eilish, Ye (eski adıyla Kanye West) ve Swedish House Mafia manşetlerde yer alıyor.

Festival için 2020’de Rage Against the Machine, Travis Scott ve Frank Ocean gibi isimlerle olan etkileşim birkaç kez ertelendi. Scott ve Rage Against the Machine'in bu yıl festivalin bir parçası olmayacağını doğrulanırken, Ocean'ın 2023'te sahne alması bekleniyor.

Sonunda hayranları, çöl güneşinin altındaki eğlenceye geri dönebilecekler! İşte Coachella 2022 hakkında bildiğimiz her şey burada…

COACHELLA 2022 NE ZAMAN YAPILACAK?
15-17 Nisan ve 22-24 Nisan. Coachella, Nisan ayında iki hafta sonu boyunca gerçekleşecek. İlki, tüm setler ilk kez görüldüğü için genellikle daha popülerdir.

COACHELLA NEREDE YAPILIYOR?
Coachella, Kaliforniya Kolorado çölünün Coachella Vadisi'ndeki küçük bir kasaba olan Indio 'daki Empire Polo Club'da gerçekleşecek. Los Angeles'tan arabayla yaklaşık üç saat uzaklıktadır. Çoğu insan, bir havaalanına, çok sayıda otele ve Indio'nun biraz daha fazlasına sahip olan yakındaki Palm Springs'te kalır. Tesis bünyesinde kamp da vardır; Eldorado Gölü normal kamp ve glamping alanı. Ancak uyarmak gerekirse, çok sıcak oluyor.COACHELLA 2022’DE KİM VAR?
Harry Styles, Billie Eilish ve Ye (eski adıyla Kanye West)

Rage Against the Machine ve Travis Scott, 2022'de manşet olarak onaylanan ilk iki sanatçıydı. Pandemi, festivali iptal etmeye zorlamadan önce; aslında 2020'de manşetlere düştüler. Travis Scott'ın Astroworld festivalindeki trajik olaylardan bu yana, Coachella'da olmasının durdurulması için bir dilekçe 60.000 imzaya ulaştı ve ardından artık festivalde sahne almayacağı doğrulandı.

6 Ocak'ta, Rage Against the Machine'in artık festivalde olmayacağını, ancak Kanye West ve Billie Eilish'in onların yerini almak için görüşmelerde bulunduğu bildirildi.

Frank Ocean, 2020'nin üçüncü assolisti olacaktı, ancak festivalin kurucu ortağı Paul Tollett, Frank'in o yıl yerine 2023 için fatura alacağını doğruladı. Taylor Swift'in veya Cardi B'nin onun yerine geçtiğine dair erken söylentilere rağmen, 22 Ekim'de Coachella Instagram sayfasında Swedish House Mafia'nın üçüncü assolist olacağı ima edildi.

Ancak 13 Ocak 2022 itibariyle Harry Styles'ın, Billie Eilish ve Ye'ye katılan üçüncü assolist olacağı doğrulandı. Billie Eilish, Glastonbury Festival 2022'nin başlığı için şimdiden rezervasyon yaptırdı. Aynı yıl her iki festivalde de manşet olan en genç sanatçı olacak.

2022 İÇİN COACHELLA PROGRAMINDA NELER OLACAK?
Tam kadro 12 Ocak 2022'de yayınlandı. Önceki kadrodan epeyce değişiklikler oldu. Phoebe Bridgers, 2020 albümü 'Punisher'ın olağanüstü başarısının ardından eklendi. Megan Thee Stallion, Doja Cat gibi faturayı artırdı. 2021'de LA Times ile yaptığı röportajda Paul Tollett, "Eninde sonunda konuştuğumuz herkesi görmelerini sağlamak için sanatçılara ve hayranlara elimden geldiğince adil olmaya çalışıyorum." Bununla birlikte, tasarının açıklandığı 2019'dan bu yana büyük bir grafik başarısı görmüş olan Doja Cat ve Megan Thee Stallion gibi sanatçıların pozisyonlarını artıracağını kabul etti. Tollett, "Bu tamamen farklı bir konuşma, farklı sahne, farklı zamanlama.” diyor.

Dikkat edilmesi gereken bir nokta, Coachella'da yer alacak sanatçıların 15 Aralık - 1 Mayıs tarihleri arasında, etkinlik AEG ve Goldenvoice aracılığıyla olmadıkça, Kuzey Amerika'daki diğer mekânlarda performans göstermelerini engelleyen, Coachella'nın oldukça katı maddesi. Sıfır tur geliri ile on sekiz aydan sonra, bu, başlangıçta rezerve edilen bazı sanatçıları 2022'ye kaydolmaktan alıkoymuş olabilir. 2020 itibariyle kadro böyle görünüyordu.

COACHELLA'YA KATILMAK İÇİN AŞI GEREKİYOR MU?
Coachella Organizatörleri AEG başlangıçta 1 Ekim 2021'den itibaren – Coachella dahil – etkinliklerine katılan tüm bilet sahipleri için çifte aşı statüsünün zorunlu olacağını duyurdu. Ancak şimdi bunu iptal ettiler ve şunları söylediler: “Geçen ay diğer festivallerimizde düşük iletim verilerini ve güvenlik protokollerinin başarıyla uygulanmasını ilk elden gördükten sonra, sağlık politikamızı aşağıdakilere izin verecek şekilde güncelleyebileceğimizden eminiz; "Covid-19 testinin negatif olması veya tam aşının kanıtı.”2022 COACHELLA PROGRAMI
15 ve 22 Nisan Cuma
Styles, 15 ve 22 Nisan'da festivalde ilk kez manşet olacak. Ancak o sahneye çıkmadan önce insanlar Phoebe Bridgers, Big Sean, Carly Rae Jepsen, slowthai, MIKA, Princess Nokia, Purple Disco Machine ve Logic100'ün performanslarını bekleyebilirler.

16 ve 23 Nisan Cumartesi
Eilish, Coachella'nın 20 yaşındaki en genç assolisti olarak da tarih yazıyor. 16 ve 23 Nisan'da sahne alacak. Flume, Disclosure, Megan Thee Stallion, Brockhampton, girl in red, Koffee, Hot Chip, Steve Lacy, Arlo Parks, Floating Points ve Holly Humberstone, Eilish'ten önce sahne alacak.

17 ve 24 Nisan Pazar
The Weeknd ve Kid Cudi gibi sanatçılarla birlikte sahnede birkaç kez yer almasına rağmen, Newsweek'e göre Ye, 2011'de Coachella'yı Kanye West olarak yönetti. Pazar günü sahne alan diğer sanatçılar ise Doja Cat, Joji, Jamie XX, Maggie Rogers, Fatboy Slim, Dave, Honey Dijon, Orville Peck, Sampa the Great ve Duke Dumont.

Swedish House Mafia'nın da performans göstermesi bekleniyor.

Tek bildiğimiz bunun gerçekten “çöle dönüş” olduğu…

Etİketler