COS'UN İNTERAKTİF ENSTALASYONU

Cos Seul’de düzenlenecek bir enstalasyon için Snarkıtecture ile işbirliği yaptığını duyurdu.

COS tarafından yapılan açıklamada Daniel Arsham ve Alex Mustonen’in kurduğu New York merkezli sanat ve mimarlık stüdyosu Snarkitecture ile yeni bir işbirliği duyuruldu. İşbirliği kapsamında 8-19 Kasım tarihleri arasında Seul’de deneyimlenebilir bir enstalasyon sunulacak.

COS’un koleksiyonlarından ve değerlerinden ilham alan Snarkitecture, ziyaretçileri düşündürücü bir ortamda kesinliği ve şansı keşfe davet eden interaktif bir enstalasyon tasarladı. Binlerce cam bilye, odada hareket ederek büyüleyici bir deneyim yaşatacak.

Etkinlik, mimar Jean-Michel Wilmotte tarafından tasarlanan ve şehrin Pyeongchang-dong bölgesinde bulunan Gana Art Center’da düzenlenecek.

COS’un Yaratıcı Direktörü Karin Gustafsson şöyle konuştu: “Üçüncü kez Daniel ve Alex’le işbirliği yaptığımız için çok memnunuz. Enstalasyonun nasıl hayata geçeceğini görmek için heyecanla bekliyoruz. Deneysel stillerini ve malzemeleri ilginç şekillerde kullanarak insanlarla etkileşim kurma kabiliyetlerini çok etkileyici buluyoruz. Bu enstalasyonu markamızla güçlü bir uyumu bulunan canlı ve dinamik şehir Seul’de sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”