DEĞİŞİMİN SERGİSİ

DEĞİŞİMİN SERGİSİ

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 16 Nisan 2015
DEĞİŞİMİN SERGİSİ
Türk çağdaş sanatının öne çıkan isimlerinden Arslan Sükan'ın kişisel sergisi ‘While You are Surfing' bugün İstanbul'74'de start alıyor.


Oldukça çarpıcı parçalardan oluşan bu fotoğraf sergisinde, Sükan'ın, fiziksel ve dijital dünya arasında bir bağ kurmaya çalıştığı ve bu iki dünya arasındaki bilinç ve bilinçdışı işaretleri keşfetmeye çalıştığı eserleri yer alıyor.


‘While You are Surfing' serisinde, sanatçı dijital aletlerin (akıllı telefonlar) yüzeylerini tarıyor ve elde ettiği görüntüleri manipüle ederek, parmak izlerini, tozları ve çatlakları daha belirgin hale getiriyor. Sükan, ekran gezintilerinde oluşan kişisel vuruş ve tıklamaları dijital içerikli ortamdan ayrıştırıp bu izleri büyüterek anonim ve soyut manzaralar oluşturuyor. Maddenin bir medya biçiminden diğerine olan sürekli değişimini vurgulayan çalışmalar çarpıcı bir görsellikle çıkıyor karşımıza... Sergi 24 Mayıs'a kadar görülebilir.

Adres: Kemankeş Caddesi, Galata Sarap İskelesi Sokak Süha Fazlı Han No.8 D.3 Karaköy – Istanbul

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.