DIRTY DANCING FİLMİNİN İKİNCİSİ GELİYOR!

Heyecan! Çok fazla heyecan!

1987’de vizyona giren ‘Dirty Dancing’ filmi beklenmedik bir şekilde dünya genelinde bir fenomen olmuştu. Birçok filme ilham kaynağı olan ‘Dirty Dancing’ aynı zamanda çiftlerin dans denemelerini de artırmıştı. Yapılan son açıklamalara göre yıllar sonra ‘Dirty Dancing’ filminin ikincisi yapım aşamasında! Frances “Baby” Houseman karakterini canlandıran Jennifer Grey’in de ikinci filmde yer alacağı doğrulandı!


Orijinal filmde Johnny karakterini canlandıran Patrick Swayze’e övgü olacak olan filmde aynı zamanda Swayze’i anan birçok hikaye olacak. Hatta yeni filmin müziklerinde bile Swayze’in dokunuşu olabileceği eklendi. Aşağıda ‘Dirty Dancing’ filminin ikincisi hakkında bildiğimiz her şeyi görebilirsiniz…

DIRTY DANCING 2 NE ZAMAN VİZYONA GİRECEK?

“Kimse Baby’i köşeye koyamaz!” Deadline’ın haberine göre 2024’te vizyona girmesi beklenen ‘Dirty Dancing 2’ filminde Baby’nin 1990’lı yıllarda Kellerman Resort’una geri döndüğünü göreceğiz. Tatil köyünde kalan bir başka genç çift ile birleşecek olan Baby’nin hikayesinde 90’lara ait birçok şarkının yanı sıra filmin ikonik şarkısı ‘Hungry Eyes’ da olacak. “Orijinal Dirty Dancing filmi her zaman en sevdiğim yapımlardan biri oldu. İkincisini yöneteceğimi asla tahmin etmezdim,” diyen yeni filmin direktörü ve ortak senaristi Jonathan Levine, “Filmin senaryosunu yazarken hem eski hem de yeni karakterlere, 1990’lar Catskills New York’una, orijinal filmdeki şarkılardan 90’lar hip-hop şarkılarına kadar tüm müziklerine aşık oldum. Bu yaz hikayesini, aşkı ve dansı yeni nesil ile buluşturmak için Jennifer ile iş birliği yapmak için sabırsızlanıyorum. Filmin eski hayranlarına söz veriyorum gençliğinizi mahvetmeyeceğiz. Bu projeyi sofistike bir şekilde, tutkuyla ve en önemlisi aşkla yapacağız,” dedi. 

‘DIRTY DANCING 2’ FİLMİNDE KİMLERİ GÖRECEĞİZ?

Filmin hayranları Baby karakterinin ta kendisi Jennifer Grey’i ekranda görecekleri için çok mutlu olacaklar! Deadline’ın haberine göre ikinci filmin yapımcı koltuğunda yer alan Grey, aynı zamanda Baby karakterini yeniden canlandıracak. Daha önce 2017’de ABC’nin yeniden uyarladığı ‘Dirty Dancing’ filminde yer almayı reddeden Grey, “Bu şovda bir yerim olması istendi, çok onur duydum çünkü dahil olmak çok güzel. Ama benim için bu çok uygun gelmedi,” demişti. 

Deadline’ın haberine göre ’50/50,’ ‘Long Shot’ ve ‘Nine Perfect Strangers’ yapımları ile bilinen Jonathan Levine’ın yöneteceği ‘Dirty Dancing 2’ filminde yapım ekibinde ‘Twilight’ gibi projelerde yer alan Gillian Bohrer olacak. 

PATRICK SWAYZE’YE YER VERİLECEK Mİ?

Deadline’a bir röportaj veren Levine, Baby karakterinin orijinal filmden gelen tek karakter olmayacağını belirtti. Orijinal kadroda yer alan birçok isim ile iletişime geçtiklerini söyleyen Levine, 2009’de pankreas kanseri sebebiyle hayatını kaybeden Patrick Swayze’i de en iyi şekilde anacaklarını belirtti. “Johnny, Baby’nin hikayedeki yolculuğunun bir parçası olacak,” diyen Levine, “Yeni film, orijinal filmin diyaloğu ile var olacak. Bu hikayeyi yepyeni bir nesile tanıtmak istiyoruz. Bununla birlikte, Johnny’nin fiziksel olarak var olmaması büyük bir boşluk yaratacak. Ama bu bir yetişkinliğe geçiş hikayesi ve aynı zamanda Baby’nin Johnny’siz olmasının hikayesi,” diye ekledi. 
Etİketler