FENDI'NİN 'GELECEK' PROJESİ

FENDI, Dünya çapında bir çok ödül kazanan "F is For" Projesinin 1.yılında 6 genç sokak sanatçısı ile dünya barışı ve kültürler arası diyalogu simgeleyen "The Ring of The Future" çalışmasına imza attı.

Sarı fırçasıyla sınırları ortadan kaldıran vizyoner sanatçı Pokras Lampas’ın Palazzo Della Civiltà Italiana’nın çatısında İtalya’nın en büyük kaligrafik grafitisini (“Calligraffiti”) gerçekleştirmesinin ardından “F IS FOR…” platformu şimdi de dünyanın çeşitli şehirlerinden altı genç sokak sanatçısıyla The Ring of The Future (Geleceğin Çemberi) adlı yeni bir sanat girişimini başlattı.

İngiltere’den Gary, İran’dan Cave, ABD’den Hillel Smith, Hong Kong’dan Roes, Japonya’dan Casper ve Güney Kore’den Jodae adlı sokak sanatçıları, FUTURE (gelecek) kelimesini sarı bir çemberin içine kendi dillerinde yazarak görsel bir buluşmayı çağrıştırıyorlar. Bir önceki harf, bir sonrakiyle buluşup iç içe geçerek hipnotize eden kültürel bir döngü oluşturuyor. Yeni nesillerin kültürel engelleri aşma ve çeşitliliği başarma umudunu temsil eden FUTURE (gelecek), Palazzo Della Civiltà Italiana’nın çatısını her şeyin mümkün olabildiği yer olarak düşünmenin ve kutlamanın gücünü vurguluyor.Her sanatçının kendi tutkusunu kattığı bu ortak sanat eserinde özgün stiller kombine edilirken kültürleri yeni bir kolektif dilde buluşuyor. Sanatçılar, eserlerini kendileri gerçekleştirirken diğerlerinin tamamlamasına da yardım ediyor. İngilizce, Japonca, İbranice, Arapça, Mandarin ve Kore dillerini sanatsal bir potada bir araya getiren altı farklı iletişim tarzıyla ‘korkusuz bir gelecek için tüm engelleri aşmak gerek’ mesajı veriliyor.
.