FESTİVAL HEYECANI NEW YORK’TA!

Governors Ball, bu sene de katılanlara unutulmayacak anlar yaşattı.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 09 Haziran 2015
FESTİVAL HEYECANI NEW YORK’TA!
2011'den beri New York'ta yapılan, müzik festivali Governors Ball, bu yıl da dinleyicelere unutulmayacak bir deneyim yaşattı. Bu sene festival katılan isimler arasında, Florence and the Machine, Lana Del Rey, Björk, Clean Bandit, Drake ve The Black Keys gibi isimler vardı. Katılan isimlerden de anlaşılacağı gibi, festival tek bir müzik türüne ait değil; Governors Ball'da rocktan hip-hopa, elektronikten popa kadar birçok tarzda müzik dinleyebilirsiniz.

Her ne kadar müzik festivali olsa da, Governors Ball'un ziyaretçileri sadece müzik için orada değiller. Popüler New York restoranları ve alternatif yiyecek arabaları da festival katılarak, hem orada hizmet veriyor hem de tanıtımlarını yapıyorlar. Bunun yanı sıra, ‘Sessiz Disko', masa tenisi ve daha birçok açık hava etkinliği de festival boyunca yapılıyor.

Governors Ball'un moda severler için de çok önemli bir yeri var. Governors Ball, her sene sokak modasının trendlerinin belirlendiği bir etkinlik. Eğer oturup, festival alanına giriş yapanları izlerseniz, sokak modası defilesi izlediğinizi düşünebilirsiniz! Coachella da kendine ‘sokak modası defilesi' misyonu atamış müzik festivallerinden biri. Fakat, Coachella'nın misyonu 1999 yılına kadar gidiyor. Coechalla da daha önce Amy Winehouse, Madonna, Daft Punk, Radiohead ve Kanye West gibi birbirinden ünlü birçok ismi ağırlamıştı.

Bu sene Governors Ball'un en çok konuşulanı ise, Lana Del Rey'in performansı oldu. Hayranlarının sesinden ve kendi ekipmanlarındaki teknik aksaklık nedeniyle Lana'nın sesi pek duyulmadı. Bu sebeplerden dolayı eleştirilerin odağı olması, ‘Lana'nın sesini ne zaman tam olarak duydunuz?' sorusunu da sordurtturuyor!

Olur da seneye yolunuz Amerika'ya düşerse, Nisan'da Coachella'yı, Haziran'da ise Governors Ball'u kaçırmamanızı tavsiye ederiz!

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.