Gucci Cosmos Sergisi Japonya'da Açılacak

Gucci, 100 yılı aşkın geçmişindeki en ikonik tasarımlarını Şanghay ve Londra'nın ardından, Kyoto'da sunacak.

Buse Saray BUSE SARAY 23 Şubat 2024
Gucci Cosmos Sergisi Japonya'da Açılacak

100 yılı aşkın Gucci geçmişindeki en ikonik tasarımların son teknoloji arşiv sergisi olan Gucci Cosmos dünyayı dolaşmaya devam ediyor. Nisan ayında Şangay'da ve Ekim 2023'te Londra'da elde edilen başarının ardından, bir sonraki yineleme Ekim 2024'te Japonya'nın İtalya'daki Floransa ile kardeş şehri Kyoto'daki Kyocera Müzesi'nde açılacak. Bu sergi, hem Gucci'nin Floransalı köklerine bir aşk mektubu hem de kalıcı yaratıcılığına bir övgü niteliğinde olup; ziyaretçileri Kyoto ile olan derin bağını kutlarken, onlarca yıl boyunca geriye ve ileriye doğru giden eğlenceli bir yolculuğa davet ediyor.Gezici bir sergi olarak Gucci Cosmos, evin mirasını ve işçiliğini dünyanın dört bir yanına taşıyor, Floransa'daki Gucci Arşivi'nin kapılarını açıyor ve hikayeli parçaların ve amblemlerin zaman içinde nasıl örüldüğünü vurguluyor. Tıpkı diğer durakların bağlamsal şehirlerini ön plana çıkardığı gibi, bu durakta da Kyoto'nun ve Japonya'nın kendi canlı gelenek ve yenilik geçmişini yansıtan özel anlatılar ve unsurlar yer alacak.

Gucci'nin kurucu şehri olan İtalya'nın Floransa kenti, 1965'ten beri Kyoto ile kardeş şehir ilişkisine sahiptir. Gucci, 2021 yılında  yüzüncü yıl kutlamaları kapsamında, Dünya Mirası Alanı olarak kayıtlı Kiyomizudera Tapınağı'nda, 9. yüzyılda inşa edilen Ninna-ji Tapınağı'nda, Kyoto'nun merkezindeki şehir evlerinde ve tarihi kent merkezindeki sergileri içeren "Gucci Kyoto'da" başlıklı bir proje gerçekleştirdi. Bu projeler aracılığıyla Gucci, gelenek ve yeniliğin çeşitli şekillerde bir arada var olduğu bir şehir olan Kyoto'ya saygı duruşunda bulunuyor. Bu bağı derinleştiren Kyoto, artık Gucci Cosmos'un Japonya'daki ev sahibi konumunda.


Gucci Kyoto'da, 2021

Gucci Cosmos, markanın çok yönlü tarihini sergiliyor, 1921'deki kuruluşundan bu yana değişmez ilkelerini ön plana çıkarıyor ve sürekli yenilenen ilhamlarının ve yaratıcılığının izini sürüyor. Yüzyıldan fazla bir süredir Gucci'nin değişmez kurallarının ve ruhunun, en ikonik tasarımlarıyla nasıl hayata geçirildiğini ve çağı tanımlayan bu parçaların markanın ileri görüşlüleri tarafından nasıl sonsuza dek ilham alındığını ve yeniden yorumlandığını araştırıyor.

 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.