HARRY STYLES BİR SANAT ESERİ

Kelimenin tam anlamıyla!

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 03 Ağustos 2023
HARRY STYLES BİR SANAT ESERİ Getty Images

Evet, bu konu tartışmaya açık… Ama birçoğumuza göre Harry Styles bir müzede olmayı hak ediyor! Özellikle hayranlarının gözünde bir başyapıt olan Harry Styles’ın kutlanması ve abartılması pek de şaşırtıcı değil. Son dönemlerin en beğenilen pop-art sanatçılarından biri olan David Hockney de bizim gibi düşünüyor. Styles’ın bir portresini çizen David Hockney’nin eseri önümüzdeki zamanlarda Londra’daki National Portrait Gallery’de sergilenecek. 

Kasım ayında açılacak olan Hockney’nin “Hayattan Çizimler,” adlı sergisi bu serinin ikinci uyarlaması. İlki 2020’nin başında sergilenirken, pandemi sebebiyle getirilen kısıtlamaların ardından sergi yarıda kapatılmak zorunda kalmıştı. Uzun bir süredir Hockney’nin hayranı olduğunu söyleyen Styles, daha önce Hockney esintili giyim tercihlerinden bahsetmişti. Kendi portresi çizilirken Hockney’e Harry Styles’ı öneren yapımcı Clive Davis, Styles hayranlarının rüyalarını gerçekleştirmiş oldu!“Clive bana Harry’nin yeni albümünden bahsetti ve JP (Hockney’nin stüdyo asistanı) Harry’e bir not göndererek onu portresini çizebilmem için stüdyoma davet etti,” diyen Hockney, “Bana hemen cevap verdi ve seve seve kabul ettiğini belirtti,” diye ekledi. 

Styles’ı o günden önce tanımadığını söyleyen Hockney, kendisiyle Mayıs 2022’de bir araya geldiklerini söyledi. Portre çiziminde turuncu ve sarı çizgili bir hırka giyen Harry Styles, imzası haline gelen inci kolyesi ve jean pantolonu ile çizildi. “Artık Harry’nin bir yıldız olduğunu biliyorum ve tüm müzik videolarını izledim,” diyen Hockney, bu tesadüfi buluşmadan çok memnun olduğunu söyledi. 

Bir Hockney hayranından bekleyebileceğiniz gibi Styles da en az sanatçı kadar heyecanlı ve mutlu olduğunun altını çizdi. “David Hockney, yıllardır dünyaya bakış açımızı değiştiriyor,” diyen Styles, “Onun tarafından çizilmek inanılmaz bir ayrıcalıktı,” diye ekledi. 

Sergide Styles ve Davis gibi ünlülerin portreleri yer alacak olsa da, şu anda 86 yaşında olan Hockney, aile üyelerini ve yakın çevresinden kişileri resmetmeyi sıklıkla tercih ediyor.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.