ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

HERKES İÇİN MASAL KİTABI: İÇİMDEKİ ÇOCUKTAN MASALLAR

Bir gazetecinin kızlarından ilham alarak yazdığı masal kitabı...

Hikayelerin çocuklar üzerindeki mucizevi etkilerini yakından bilen bir anne olan gazeteci ve köşe yazarı Özlem Bay’ın ilk kitabı ‘İçimdeki Çocuktan Masallar ’ Zencefil Kitap tarafından yayımlandı. Çocukların zihninde yeni dünyalar açmak amacıyla kaleme alınan kitap; yaşam, doğa, sevgi, mutluluk, arkadaşlık, dürüstlük gibi konuları ele alan 20 hikâyeden oluşuyor. Kahramanları bazen bir şişenin içinden çıkan haritanın peşinden gidiyor, bazen de pembe bir fil ile dostluk kuruyor. 

Çocukların başarı, bilgi, sevme, sevilme, güven, yardımlaşma, övgü, grup aidiyeti gibi birçok duyguyu dinledikleri ve deneyimledikleri ‘İçimdeki Çocuktan Masallar’, yaşayabilecekleri sorunların çözümüne ilişkin ipuçları sunmayı da amaçlıyor. “Yazdığım hikayeleri ilk olarak küçük kızım Nehir’e okudum ve ondan aldığım geri dönüşlere göre yeniden şekillendirdim. Kitaptaki hikayelerin resimlemesini de 12 yaşındaki büyük kızım Zeynep üstlendi. Harika çizimleriyle hikayelere bir anlamda hayat verdi.” diyen Özlem Bay, “Kızlarım olmasa ne bu kitap çıkardı ortaya ne de kitabın içeriği bu kadar içime sinerdi.” diye ekliyor. 

Kitapta, masalların pedegojik açıdan değerlendiren Uzman Klinik Psikolog Seda Sunguroğlu ve Zeynep’in kara kalem resimlerini dijitale aktaran Yağmur Erçin’in de katkısı bulunuyor. 

Çocuklar kadar büyüklerin de keyifle okuyacağı bu eser, www.ceresdukkan.com’un yanı sıra tüm online kitap satış platfotmlarında ve kitabevlerinde satışta.