İKİ SANAT İÇİÇE

Tarihte iz bırakan ressamların filmleri toplu gösterimde!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 17 Nisan 2015
İKİ SANAT İÇİÇE
İstanbul Modern Sinema son derece ilginç bir sergiye imza atıyor! “Ressam ve Resim: Mehmet Güleryüz Retrospektifi” başlıklı bir sergi hazırlayan müze, buna paralel olarak bir de film programı sunuyor.


Tarihte iz bırakmış, eserlerine hayran olunan ressamların iç dünyalarına ve özel hayatlarına bakan, resmin sanatsal referanslarından satış pratiğine çeşitli unsurları da ele alan bu filmler, hem ressamların korku ve tutkularını, hem de yaşadıkları dönemin sanatla ilişkisini yansıtıyorlar.


Seçkide dikkat çeken birçok film var. Bunların arasında, empresyonizm akımının öncülerinden J.M.W. Turner'ın hayatından bir kesitin anlattıldığı “Bay Turner” (Mr. Turner), 1950'li yıllarda çizdiği kendine has iri gözlü çocuk tablolarıyla tanınan Amerikalı ressam Margaret Keane'in eşiyle yaşadığı güç mücadelesini konu edinen “Büyük Gözler” (Big Eyes), yarım kalmış bir tablonun dünyasında geçen Fransız animasyonu“Mutluluğa Boya Beni” (Le Tableau) öne çıkanlar arasında...


Detaylı bilgi ve film programının tamamı için: www.istanbulmodern.org

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.