iPHONE FOTOĞRAF ÖDÜLLERİ'NİN KAZANANLARI AÇIKLANDI!

Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen iPhone Fotoğraf Ödülleri’nin (IPPAWARDS) kazananları bugün açıklandı. 2020 iPhone Fotoğraf Ödülü kazananları açıklandı.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 25 Temmuz 2020
iPHONE FOTOĞRAF ÖDÜLLERİ'NİN KAZANANLARI AÇIKLANDI!

2007’de kurulan IPPAWARDS, iPhone’un dünya çapındaki kullanıcılara ilham ve heyecan vermeye başlamasından bu yana iPhone fotoğrafçılarının yaratıcılığını kutlayan ilk ve en uzun süreli iPhone fotoğraf yarışması ve dünyanın dört bir yanından iPhone fotoğrafçılarının en iyi fotoğraflarını kutlayan bağımsız bir ödül vitrini.

Yılın Büyük Ödülü, “Uçan Çocuklar” isimli çalışmasıyla Birleşik Krallık’tan sokak fotoğrafçısı Dimpy Bhalotia’ya verildi. Birincilik, İkincilik ve Üçüncülük ödüllerine layık görülen eserler ise sırasıyla Hindistan’dan Artyom Baryshau'nun görüntülediği mavi çizgilerin masmavi gökyüzünde kaybolduğu “Duvar Yok” isimli çalışması, Çin’den Geli Zhao'nun çektiği bulutlu bir günde rüzgarı yakalayan çarşafların görüntülendiği isimsiz çalışması ve Irak’tan Saif Hussain’in çektiği yaşlı bir adamın kendi farklı bakış açıları arasında görüntülendiği “Gençlik Şeyhi” isimli portre çalışmaları oldu.

İşte 2020 iPhone Fotoğraf Ödülleri kazananları: 
Dimpy Bhalotia, Birleşik Krallık, Yılın fotoğrafçısı büyük ödülü Uçan Çocuklar, Banaras, Hindistan - iPhone X ile çekildi. 
Artyom Baryshau, Rusya, Yılın fotoğrafçısı birincilik ödülü

Duvar Yok, Hindistan- iPhone 6 ile çekildi. 
Geli Zhao, Çin, Yılın fotoğrafçısı ikincilik ödülü- iPhone XS Max ile çekildi
Saif Hussain, Irak, Yılın fotoğrafçısı üçüncülük ödülü Gençlik Şeyhi, Bağdat, Irak - iPhone X ile çekildiKristian Cruz, United States, Birincilik ödülü - Seyahat kategorisi Geçmişten Bağımsız, Varanasi, Hindistan- iPhone X ile çekildi.


Ji Li, Çin, İkincilik ödülü - Hayvanlar kategorisi Flamingolar- iPhone 6s ile çekildi
Mary Joy Gaitano, Filipinler, Üçünülük ödülü - Çocuklar kategorisi, Çocukların gözünden, Filipinler- iPhone 6 Plus ile çekildi

Nico Brons, Hollanda, İkincilik ödülü - Manzara kategorisi, Kumullar- iPhone 11 Pro Max ile çekildi

Dan Liu, Çin, Birincilik ödülü - Seriler kategorisi İsimsiz, Mindat, Myanmar- iPhone 11 Pro Max ile çekildiJoseph Cyr, Amerika Birleşik Devletleri, İkincilik ödülü - Gün  batımı kategorisi

Alacakaranlık Yansıması, Santa Catalina Mountains, Arizona- iPhone 6s ile çekildi


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.