iPHONE XS İLE ÇEKİLEN İLK KLİP

Ezgi Yelen'in iPhone Xs Max ile çekilen Türkiye'nin ilk video klibi "Yalnız Kadınlarım" bugün sadece Apple Music'te!

Genç Sanatçı Ezgi Yelen’in iPhone ile çekilen müzik videosu “Yalnız Kadınlarım” bugün Apple Music’te müzikseverlerle buluşuyor. Türkiye’de iPhone XS Max ile çekilen ilk video klip olan “Yalnız Kadınlarım” 1 Şubat tarihine kadar sadece Apple Music’te yayınlanacak.Görkem Tekdal ve Çağla Çağlar yönetmenliğinde çekilen “Yalnız Kadınlarım” klibinde, aynı zamanda sanatçının arkadaşı olan farklı tarzlara sahip yedi güçlü kadın kamera karşısına geçti. Yeni nesil teknolojinin olanaklarını kullanan Ezgi Yelen, bağımsız olarak başlattığı bu yeni yolculukta müzik piyasasında kendi emekleri ile var olmaya çalışan söz yazarı, besteci ve müzisyen bir kadının izlerini, kendi hikayesini müzik severlerle paylaşıyor.

Kilyos ve Kadıköy’de çekimleri tamamlanan müzik videosunda sadece iki adet led ışık, iPhone XS Max ve Filmic Pro uygulaması kullanıldı.


Görkem Tekdal klip için, "iPhone XS Max her şeyden öte biz yönetmenler için bir kamera devrimi niteliğinde. Bu fırsatı görüp değerlendirmek istedik. Bunu yapma nedenimizse; içinde yönetmenlik aşkı olan her iPhone kullanıcısının elindeki fırsatı fark ettikleri zaman ne kadar kaliteli bir iş çıkarabileceklerini göstermek. Film kameralarına bakarsanız tarih boyunca küçüldüğünü görürsünüz, şu an Apple’ın iPhone XS Max ile işi getirdiği nokta göze hitap eden çılgınca bir devrim.” dedi.

Klibin yönetmenlerinden Çağla Çağlar ise iPhone XS Max ile deneyimini şöyle anlattı:  “iPhone XS Max’i tercih etmemizin en büyük nedeni düşük prodüksiyonla kaliteli bir iş çekebileceğimizi göstermekti. Makinelerle kıyaslandığında bir telefonun verebileceği en yüksek çözünürlüğü, kaliteyi ve ışığı elde ettik." 

Ezgi Yelen’in dileği, bağımsız olarak başlattığı bu yeni yolculukta kadınların yetenek ve gücünden ilham alarak yazdığı “Yalnız Kadınlarım” şarkısıyla, gerek müzik sektöründe gerek başka sektörlerde, kendi başına ayakta kalmaya çalışan başta kadınlar olmak üzere herkese güç ve ilham vermek!Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.