KADIN ÜZERİNE BİR SERGİ

Ressam Gülderen Depas, güçlü kadınları bir sergide bir araya getiriyor.

Camille Claudel, Clara Zetkin, Duygu Asena, George Sand, Sabiha Sertel, Hannah Arendt, İsadora Duncan, Lou Andreas, Salome, Marie Curie, Rosa Luxemburg, Simone de Beauvoir, Anais Nin, Reha İsvan, Türkan Saylan, Joan Baez, Vilma Espin, Halet Çambel, Dr. Rebecca Gomperts, Doris Lessing, Kathe Kollwitz, Rosa Parks ve Mersedes Sose... Hepsi tarihte yerlerini almış, önemli kadınlar... Kimisi resimleriyle, kimisi kitaplarıyla, kimisi fikirleriyle... Hepsi birbirinden son derece farklı ama ortak bir noktaları var: Farklı duruşları ve cesaretleri...

Farklı dönemlerde yaşamış bu isimlerin bir araya gelmesini hayal edebilir misiniz? Ressam Gülderen Depas, işte bu hayali sizin için bambaşka bir biçimde gerçeğe dönüştürüyor. Her biri bir ekol olan bu kadınların yağlı boya portrelerini çizerek onları bir sergide bir araya getiriyor! Her biri hafızalarımıza kazınan, ilkleri başararak öncü olan bu kadınların portrelerinden oluşan sergi, bizi tarihin kadın halinde bir yolculuğa çıkartıyor. Bu gün The Marmara Pera'da kapılarını açan sergi, 15 Mayıs'a kadar görülebilir.

Adres: Mesrutiyet Caddesi Tepebasi 34430 İstanbul  
Telefon: (0212) 334 03 00

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.