KAYBEDENLER KULÜBÜ YOLDA

“Doğru zamanda doğru yerlerde olmamaklardan oluşur her zaman hayat…”

Erol Egemen’in kim olduğunu hala merak ediyorsanız… “Standarttan”ayrılmadıysanız…Beşiktaş’taki Beşiktaş İskelesi mi Kadıköy’deki Beşiktaş İskelesi mi diye soruyorsanız… Sizi çok sevindirecek bir haberimiz var! 1996 ve 2001 yılı arasında Kent FM’de düzene karşı gelen radyo programı Kaybedenler Kulübünün hikayesini anlatan filmin ikincisi geliyor.

Bu Cuma, 16 Mart’ta vizyona girecek olan Kaybedenler Kulübü Yolda, 2010 yapımı Kaybedenler Kulübü’nün devamı. Kaan Çaydamlı ve Mete Avunduk yaptıkları radyo programı ile bir neslin hayatlarına dokunmuştu. Programda konuşulanlar, insanların sohbetlerine konu oluyordu. Dönemin kurallarına ve sansürlerine karşı gelen radyo programının konu olduğu film herkes tarafından defalarca izlendi. Nejat İşler ve Yiğit Özşener’in başrol oynadığı Kaybedenler Kulübü felsefik replikleri, eğlenceli sahneleri, duygusal sorgulamaları ile yıllarca dillerden düşmedi. 

Çoğu filmin devamı ilklerin yerini tutmasa da Kaybedenler Kulübü bu düşünceyi yıkacağa benziyor. Birçok insanın tekrar tekrar izlediği filmin ikincisinin çıkacağı haberi, Kaybedenler Kulübü hayranlarını çok sevindirmişti. Vizyon tarihi iple çekilirken, yeni filmin fragmanı sosyal medyada defalarca paylaşıldı. 

Mete Avunduk ve Kaan Çaydamlı’yı, Yiğit Özşener ve Nejat İşler’den daha iyi canlandırabilecek oyuncular düşünemiyoruz! Kaan ve Mete’nin kalabalık bir grup ile Olimpos’a gittikleri tatilden motor ile İstanbul’a döndükleri yolculuğu konu alan filmin yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin üstleniyor. Rıza Kocaoğlu ve Şafak Başkaya gibi ilk filmin isimleri geri dönerken, Hande Doğandemir, Merve Çağıran ve Sarp Akkaya kadroya dahil olan yeni oyuncular arasında.

Müzikleri, replikleri ve hikayesi ile içinize işleyecek film, art arda izlemekten sıkılmayacağınız film listenize dahil olmaya geliyor! O zaman… “İyi geceler sayın dinleyenler, burası Kaybedenler Kulübü!”.