LOULOU ISTANBUL’74’TE

Loulou de la Falaise'in kitap lansmanı ve mücevher sergisi hakkında detaylar.

Gülşah ÖZTÜRK GÜLŞAH ÖZTÜRK 28 Nisan 2015
LOULOU ISTANBUL’74’TE
YSL Beauty katkılarıyla, Loulou de la Falaise'in hayatını konu alan “Loulou de la Falaise” kitabının Türkiye lansmanı için, moda ve sanat severler olarak geri sayıyoruz. Öncelikle kitabın editörleri Ariel de Ravenel ve Natasha Fraser-Cavassoni'nin katılımlarıyla, 29 Nisan'da ISTANBUL'74 Galatasaray'da özel bir imza günü düzenlenecek. Ardından açılan sergiyse, 2 Mayıs–16 Mayıs tarihlerinde ziyaret edilebilecek. 

Gelelim detaylara. Kitabın içerisinde, efsanevi fotoğrafçıların objektifinden kareler yer alacak derken abartmıyoruz. Helmut Newton, Richard Avedon, Steven Meisel, Michael Roberts ve Bet-tina Rheims gibi isimlerden bahsediyoruz. Bu isimlerin objektifinden 400'ün üzerinde görselle Loulou'nun hayatını anlatan kitap ayrıca, Saint Laurent'in uzun süre birlikte olduğu Pierre Berge'nin kaleme aldığı önsöz ve Betty Catroux, Ines de la Fressange, Diane von Furstenberg, Christian Louboutin, Elsa Peretti, Paloma Picasso, Andre Leon Telley ve Oscar de la Renta gibi Loulou'ya yakın tasarımcılarla gerçekleştirilen röportajlarla zenginleşiyor. 

Söylememize gerek var mı bilmiyoruz; bazen bohem, bazen Parizyen ama her daim şık Loulou de la Falaise, ‘Stil ikonu' benzetmesinin hakkını verenlerden. 1960'lardan 2011 yılındaki ölümüne kadar, en başarılı isimler tarafından fotoğraflanan eserleri bulacağımız “Loulou de la Falaise” kitabında Loulou'nun, hem Yves Saint Laurent'e hem de kendine ait koleksiyonlar için yarattığı sıra dışı mücevherlere de yakından bakmış olacaksınız.

İştahınız daha da kabardıysa serginin İstanbul'74 Galatasaray'da, 2 Mayıs–16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşeceğini tekrar söyleyelim.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.