MICHAEL JOHN KELLY İLK KİŞİSEL SERGİSİ İLE SEVİL DOLMACI ART GALLERY’DE

Soyut eserleriyle tanınan Amerikalı sanatçı Michael John Kelly’nin Sevil Dolmacı Art Residency’de ürettiği eserlerinden oluşan “NOW WHAT” adlı kişisel sergisi sanat severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 29 Kasım 2022
MICHAEL JOHN KELLY İLK KİŞİSEL SERGİSİ İLE  SEVİL DOLMACI ART GALLERY’DE

 Sevil Dolmacı Art Gallery, Amerikalı sanatçı Michael John Kelly’nin Türkiye’deki ilk kişisel sergisi “NOW WHAT”a ev sahipliği yapıyor. Soyut eserleri ile tanınan sanatçı, tuval üzerine yağlı boya, kolaj ve ayna gibi farklı medyumlarda, İstanbul’da ürettiği eserleri 15 Aralık 2022-20 Ocak 2023 tarihleri arasında Türk sanatseverlerle bir araya getiriyor.

Amerika’nın prestijli üniversitelerinden olan UCLA’dan 2013 yılında Master’s derecesini alan Kelly, 20. yüzyılın ortalarında ortaya çıkan soyut dışavurumcu sanatçılardan ve bilimkurgudan  etkilenerek, günümüzün “gürültülü” ve “kaotik” dünyasını eserlerine yansıtıyor. Sanatçı, eserlerini “anime, video oyunları ve Willem de Kooning’in harmanlandığı post-punk bir ses duvarı” olarak tanımlıyor.   

En son Gavlak Galeri tarafından temsil edilen sanatçı Michael John Kelly, kariyerinin başlarında doğduğu eyalet Utah’ta ve daha sonra yaşadığı şehir Los Angeles, Berlin, Miami, Basel ve New York’ta birçok galeri ve müzede kişisel ve grup sergisine katıldı. Bir süredir Beşiktaş’ta konumlanan Sevil Dolmacı Art Residency’de ürettiği işlerinde geçmiş kişisel deneyimlerinin yanı sıra İstanbul’da yaşadığı deneyimleri bir araya getirerek 20 eserlik bir seçki hazırladı. 

Kelly’nin “NOW WHAT” isimli sergisini izlemek isteyenler adımlarını, Beşiktaş Abbasağa’da konumlanan Sevil Dolmacı Art Gallery’nin mücevheri andıran mekânı Villa İpranosyan’a yönlendirebilir. 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.