MİNİ PAZAR REHBERİ!

Pazar günü yapılacaklar listenize BBC Earth'ün yeni belgeselini de ekleyin!

Pazartesi sendromuna Pazar'dan başlayanlardan olmamak için güzel bir önerimiz var: Sevdiklerinizi de davet ederek, BBC Earth'ün yeni belgesel dizisi Muson Diyarları'nı izlemeye ne dersiniz?

Dizi, Avustralya'nın kuzey sahillerinden Himalayalar'ın en yüksek zirvelerine, kuzey Hindistan'ın rüzgarlı çöllerinden Borneo'nun yemyeşil ekvator ormanlarına kadar muson topraklarında nefes kesici bir yolculuğa çıkarıyor. Muson rüzgarlarının izini sürerken, farklı bölgelerdeki doğal hayata tanıklık ediyor, renkli kültürlerle tanışıyor ve insanların fırtınalı havayla nasıl başa çıktıklarını izliyoruz.

Muson rüzgarlarının gölgesinde bir hayat süren insanlarla binlerce yıl içerisinde şekillenmiş doğa arasındaki ilişkinin hikayesini anlatan Muson Diyarları, büyülü muson diyarlarını nasıl bir geleceğin beklediği sorusuna da yanıt arıyor.

Güney Asya'daki hayatın, bölgeyi kasıp kavuran muson rüzgarlarıyla nasıl şekillendiğini anlatan belgesel dizisi 6 Eylül Pazar günü saat 19:00'da, BBC Earth ekranında Türkiye'deki izleyicilerle buluşacak.

Etİketler