ROMEO E GIULIETTA ÖLÜMSÜZ AŞKIN HİKAYESİ

ROMEO E GIULIETTA ÖLÜMSÜZ AŞKIN HİKAYESİ

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 17 Şubat 2015
ROMEO E GIULIETTA ÖLÜMSÜZ AŞKIN HİKAYESİ
William Shakespeare'ın dillere destan olmuş oyunu Romeo ve Juliet tüm zamanların en iyi aşk hikayesi olarak ün yapmış; bugüne kadar sayısız kez bale, film, müzikal ve opera olarak sahnelenmiştir. Bu sefer de bu klasik eser İtalyan David Zard 'ın yapımcılığında görkemli bir gösteri olarak Zorlu Center PSM'de 21 Şubat–1 Mart tarihleri arasında orijinal dilinde izleyiciyle buluşmak için sabırsızlanıyor.

David Zard bu ölümsüz esere “Aşkla değişir dünya” temasıyla yeniden can veriyor. Romeo e Giulietta, Ama e cambia il mondo, müziği, sözleri ve oyuncularıyla “güzelliğe ve farklılığa adanmış bir ilahi” olarak değerlendiriliyor. Yönetmenliğini Giuliano Peparini üstlenirken besteler Gérard Presgurvic, şarkı sözleri ise Vincenzo Incenzo'e ait.

RAKAMLAR DA BÜYÜLEYİCİ


İtalya'da 8 ay gibi kısa bir sürede 400 bini aşkın izleyici tarafından ayakta alkışlanan ve 45 sanatçının rol aldığı oyunda, 270'ten fazla benzersiz kostüm, 23 sahne değişimi, 40 teknisyen, 6 kişilik iletişim ekibi ve 15 kişilik yapım ekibi görev yapıyor.


13 tır dolusu dekor, kostüm ve teknik malzeme ile İstanbul'a gelecek olan Romeo e Giulietta, daha önce hiçbir gösteride kullanılmamış 3 boyutlu dijital sahnenin yanı sıra projeksiyon ve video mapping teknolojisiyle izleyenleri büyülüyor.

Gelmiş geçmiş en büyük aşk öyküsünü unutulmayacak bir yorumla sahneye taşıyan gösterinin biletlerini  www.biletix.com adresinden ya da Biletix gişelerinden satın alabilirsiniz.

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.