SANAT İYİLEŞTİRİR!

Bireysel ve toplumsal çıldırmanın dışavurumunu izlemeye ne dersiniz?

Galeri 77, günümüz dünyasının değişen şartlarının etkisiyle insanoğlunun ve toplumun sıkışan ruh hallerinin öne çıktığı birbirinden seçkin eserleri sanatseverlere sunuyor. Etkinliğin 11. yılında sanat dünyasının dâhilerinden sayılan Tigran Tsitoghdzyan’ın da aralarında olduğu yedi sanatçı, yeni yapıtlarıyla Contemporary Istanbul 2016’da sizleri bekliyor.

Ağırlıklı olarak dışavurumcu, sürreel ve neo-sürreel eserlerin sergileneceği seçki; günümüz dünyasının değişen şartlarının etkisiyle insanoğlunun yalnızlığı, takıntıları ve ulaştığı bireysel ve toplumsal çıldırma hali üzerine şekillenirken; çözüm için yine kendimize dönmemiz gerektiğini vurguluyor. Umut ve umutsuzluk arasında gidip gelen durumları, kimi zaman sert bir dille eleştirirken, ironi ve mizahla yumuşatılmış masalsı diyarların da kapılarını aralıyor.

3-6 Kasım tarihleri arasında Harbiye Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salon giriş katında, 11:00-20:00 saatleri arasında açık. Özellikle günlük hayatın rutininden uzaklaşıp bir soluk almak isteyenler, bu etkinliği kaçırmamalı!

Etİketler