SANATSEVERLER İSTANBUL BİENALİ LIMITED EDITIONS PROJESİ İÇİN BULUŞTU

İKSV tarafından düzenlenen İstanbul Bienali’nin 30. yılı nedeniyle hazırlanan Limited Editions projesi için Ece Sükan ve Swissôtel The Bosphorus’un ev sahipliğinde özel bir davet gerçekleştirildi.

21 Ocak Pazartesi akşamı Swissôtel The Bosphorus, Loft 1453’te gerçekleştirilen etkinliğe sanat ve iş dünyasından önemli isimler katıldı.

Sanatseverleri, bienali desteklemeye davet eden “Limited Editions” (sınırlı üretim edisyon) projesi kapsamında, 1987’den bu yana düzenlenen her bienalden birer sanatçının bu proje için özel olarak hazırladığı çalışmaların sınırlı sayıda  ve özel olarak üretilen baskıları özel bir sette bir araya getirildi. 

Gabriela Palatchi- Ece Sükan

Davete İKSV Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Gürer Oymak, İstanbul Bienali Direktörü Bige Örer ve Limited Editions’da eseri yer alan sanatçılardan Taner Ceylan’ın yanı sıra Ali Fuat Erbil, Aslıhan Erbil, Ayşe Boyner, Elif Boyner, Cem Telvi, Berrin Saran, Suela Cennet, Mustafa Özilhan, Fatoş Yalın, Ufuk Arkun, Alp İşmen, Aylin Çınarlı, Soner Öncel, Tayfun Mumcu, Can Duna, Ceylan Sohtorik, Emir Sohtorik, Sevil Sabancı, Ferhat Ferhangil, Bülent Kozlu, Sanem Gök, Arslan Sükan, Ediz Elhadef ve Gabriela Palatchi katıldı.

Avrupa'da elde ettiği başarı ve son albümüyle son zamanlarda adından sıkça bahsettiren Gaye Su Akyol’un canlı performansıyla keyifli anlar yaşanan gecede davetliler Limited Editions projesinde yer alan eserleri inceledi. 

Gaye Su Akyol