SEVİL DOLMACI ART GALLERY, ÜNLÜ MÜZİSYEN DOM BOUFFARD VE EKİBİNİN CANLI PERFORMANSINA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

“En ilginç müzikal yeteneklerden biri” olarak nitelendirilen Bouffard ve ekibinin canlı performansı, “Everything Has Its Place” sergisi kapsamında gerçekleşecek.

Sevil Dolmacı Art Gallery, bu akşam Lady Gaga, Massive Attack gibi isimlerle çalışmış, “En ilginç müzikal yeteneklerden biri” olarak tanımlanan Dom Bouffard ve ekibi Lewis Amar, Nick Burge ve Alli MacInnes’in gerçekleştireceği canlı performansa ev sahipliği yapıyor.

Sevil Dolmacı Art Gallery, küratörlüğünü Kathy Battista’nın üstlendiği “Everything Has Its Place” sergisi kapsamında, 8 Ekim Cuma günü Dom Bouffard ve ekibi Lewis Amar, Nick Burge ve Alli MacInnes'in gerçekleştireceği canlı performansa ev sahipliği yapıyor.

'Vengeful Ghost’ projesi, Londralı besteci Dom Bouffard tarafından tasarlanan, performans, yerleştirme ve sound sculpture olgularını birleştiren sürükleyici bir çalışma olarak dikkat çekiyor. Koreografların dansçılarla kullandığı 'oyunlara' benzer bir 'rehberli doğaçlama' yaklaşımı içinde çalışan grup performatif ve sonik unsurları bir araya getiriyor. Dom Bouffard ve ekibi, “En ilginç müzikal yeteneklerden biri” olarak nitelendiriliyor.


Bu canlı performans, Dr Kathy Battista'nın küratörlüğünü yaptığı, çağdaş natürmort konulu “Everything Has Its Place” sergisinin bir parçası olarak kurgulandı. Yirmi uluslararası sanatçı ve farklı tekniklerin yer aldığı sergi, Villa Ipranosyan’da yer alan galerinin sergi programının başlangıcı olma özelliği taşıyor. Ziyaretçiler, bir yandan tüm sanatçıların yer aldığı grubu izlerken, bir yandan da galerinin farklı odalarında dolaşarak bireysel vinyetleri deneyimleyeme şansı buluyor.