SPICE GIRLS SERGİSİ AÇILIYOR

Bir dönemin en çok konuşulan müzik grubunun modaya olan etkisini inceleyen sergi Londra’da kapılarını açıyor...

28 Temmuz’da Londra’da açılacak olan Spice Girls sergisi yaklaşırken ikonik müzik grubunun moda üzerindeki etkisine göz atmadan edemeyeceğiz.

.Spice Girls’ün dillerden düşmeyen “Wannabe” şarkısı çıkalı tam 22 sene oldu. Yıllar geçse de şarkılarını ezbere bildiğimiz ünlü grup geçtiğimiz Şubat ayında bir araya gelerek hayranlarını heyecanlandırmıştı. Victoria Beckham’ın yeni projeleri incelediklerini söylediği Instagram paylaşımı yaklaşık 2 milyon beğeni almıştı.


Crop top stili ve deri pantolonların ikonu olarak görülen Spice Girls’ün tarzı günümüzde hala takip ediliyor. Doksanların trendlerinin günümüzde yeniden ortaya çıkması ile birlikte İngiliz müzik grubunun kıyafetlerinin de sergilenmesine karar verildi.
Londra’dan sonra 24 Ağustos’ta Manchester’da açılacak olan sergi, Spice Girls’ün ikonik kostümlerinin yanı sıra 2016’da Kıbrıs’ta açılan sergiden parçalar da yer alacak. Hayranlardan toplanan parçalar da ekleneceği sergi, bugüne kadarki en büyük Spice Girls sergisi olacak. 7000 parça ve bundan ayrı olarak 300 parça ayakkabı ve kıyafet görebileceğiniz sergide, Spice Girls’ün doksanlar tarzını yeniden deneyimleyebileceksiniz!Bir dönemin gençlerine yol gösteren Spice Girls, özgüvenleri ve stilleri ile birçok kızın rol modeli oldu. Ayrı kişiliklerine rağmen bir arada muhteşem bir tablo yaratan Spice Girls kadınları stilistlerinin yanı sıra kendi yarattıkları kombinler ile göz kamaştırdı. Bu beş pop yıldızı kendine özgün tarzları ile birçok hayrana ilham kaynağı oldu. Tasarımcılar ile bir araya gelerek sahne kostümlerini seçen Spice Girls’ün, Londra Olimpiyat kıyafetleri, Gucci İngiliz bayrağı elbisesi gibi kombinleri ile moda tarihine geçtiler.

Spice Girls, 1997 BRIT Awards gösterisi (Dave Benett/Getty Images)Seslerini duyurmaktan çekinmeyen Spice Girls kadınları, kendilerinden sonra gelen pop yıldızlarının en büyük örneği oldu. Bu yıldızlardan ilham alan gençler de özgün olmaya önem göstererek kendi tarzlarını yarattılar. Menejerleri tarafından yaratılan bir grup olsalar da, kişiliklerinden taviz vermeyen Victoria Beckham, Mel B., Geri Halliwell, Melanie C. ve Emma Bunton belki de 20. ve 21. yüzyılın en popüler müzik grubu oldular. Gençlik yıllarınızın modasına katkıda bulunan Spice Girls’ün etkisini açılacak sergi ile yeniden keşfedebilirsiniz...

Spice Girls, 2012 Olimpiyatları gösterisi (Getty Images).