STRANGER THINGS 4.SEZONUYLA EN KARANLIK DÖNEME GİRİYOR

Duffer Kardeşlerden haber var!

Netflix’in tartışmamız en sevilen dizileri arasında yer alan Stranger Things’e, bir senedir hasret kaldık. Gerek kurgusu gerek sürükleyici sahneleriyle her sezon bize farklı heyecanlar yaşatan dizi, IMDB listesinde aldığı yüksek değerlendirmeyle şu an Netflix’in en iyi dizisi konumunda! 3.sezonun nefes kesen bir sahneyle son bulmasının üzerine hepimiz “4.sezon hemen gelse de izlesek!” diyoruz.

3.sezonda bizi hayrete düşüren o sahne ise Rusların sahip olduğu Starcourt Alışveriş Merkezi’nin altında, Upside Down’a açılan kapıyı kapatmaya çalışırken Jim Hopper’ın patlama esnasında hayatını kaybetmesiydi. Sezon bitiminde öldüğünü düşündüğümüz karakterin, diziye aslında veda etmediğini yayınlanan yeni sezon fragmanında görmüş olduk. Fragmanda yer alan sahnede görülen o ki, Hopper patlamadan sağ kurtuldu ancak Rusyaların gözetimi altında bir hapisanede tutuluyor. Yeni sezonla ilgili bir başka detay daha gün yüzüne çıktı. Rusya’nın Kamçatka bölgesine taşınan serinin 4.sezonunda muhtemelen Upside Down dünyasının Rusya ve ABD’yi bir şekilde birbirine bağlayan bir kapı görevi gördüğünü öğreneceğiz. Bu noktada en kilit rolü şüphesiz nükleer santraller üstlenecek. Çok net olmamakla birlikte, Çernobil felaketinin de 4.sezonda işleneceği söyleniyor. Bu iddianın akıllara gelmesinin nedeni şu : Dizinin 3.sezonunda 1983-1985 senelerine kadar geldik. Yeni sezon muhtelemen 1986’ları ele alacak. Çernobil faciasının 1986’da gerçekleşmiş olması ve dizinin çekimlerinin Rusya’ya taşınması bir tesadüf olmasa gerek!


4.sezonun ne zaman geleceği konusu belirsizliğini korurken, dizisinin oyuncuları sayesinde yeni sezonla ilgili birkaç ipucu yakaladık. Birkaç gün önce, CBC Radio programına katılan Finn Wolfhard Stranger Things’in 4.sezonu hakkında merakımızı arttıran açıklamalar yaptı. Mike Wheeler karakterini oynayan genç oyuncu, “Her sezonla birlikte hikâye daha da kararıyor. 4.sezon 3. gibi olmayacak, size en karanlık dönemi yaşatayacağız. Bu yüzden yeni sezon beni gerçekten heyecanlandırıyor. Biz hâlâ çekimlere devam ediyoruz.” Bu yeni sezona dair edindiğimiz ilk bilgi değil. Gaten Matarazzo bir ay önce US Weekly’e verdiği röportajda, dördüncü sezonu anlatırken şunları dile getirmişti : “Sanırım önceki üç sezondan daha korkunç ve daha heyecan verici! Korku seviyesi arttıkça diziyi çekmesi daha keyifli hale geliyor.”

Şu an çekimlerin önündeki tek engel : Pandemi! Sağlık krizi nedeniyle yaşanan kapanmalar, dizinin çekimlerinin aksamasına sebebiyet verdi. Bir hafta önce çekimlere kaldığı yerden devam eden ekip, setlere nihayet ayak bastı. 3.sezonun ardından, fantastik diziye dört yeni üyenin katılacağı doğrulandı. Çekimlere son hız devam eden yapım ekibi, dördüncü sezona yeni karakterlerle giriş yapacaklarının sinyalini verdi. İddiaya göre dört karakterden üçü Eleven’ın yeni arkadaş grubunu oluşturacak, diğeri ise Rus hapisanesinde Hopper’ın dostu olacak.

Nefes kesen bir final sahnesinden sonra gözlerimiz elbette yeni sezonu arıyor. 4. sezonla ilgili net bir tarih verilmemekle birlikte, pandeminin ardından çekimler hızlandırılırsa yeni bölümler yaza doğru bizimle buluşabilir. Duffer Kardeşlerin yeni sezon için neler planladığını bilmiyor olmak var olan merakımızı ikiye katlıyor. 4.sezon bir an önce gelsin!

Etİketler