Taylor Swift'in İkonik Görünümleri Sergilenecek

Swift'in müzikal yolculuğunu anlatacak "Taylor Swift: Songbook Trail", yıldızın kariyeri boyunca giydiği en iyi görünümlere de ışık tutacak.

Buse Saray BUSE SARAY 04 Temmuz 2024
Taylor Swift'in İkonik Görünümleri Sergilenecek Getty Images

Taylor Swift'in kariyeri boyunca giydiği en ikonik 16 görünümü, Victoria ve Albert Müzesi ev sahipliğinde bir sergide sunulacak. 27 Temmuz'dan 8 Eylül'e kadar sürecek olan "Taylor Swift: Songbook Trail", 34 yaşındaki şarkıcı ve söz yazarının 14 yaşında Nashville'e ilk taşındığı andan küresel şöhrete yükselişine kadar geçen hikayeli kariyerinden ilham alıyor.Müze geneline yerleştirilen 13 tematik durak halinde düzenlenen "Taylor Swift: Songbook Trail", ziyaretçilere görsel kültür aracılığıyla pop ikonunun yaşamını gezdirecek. 14 kez Grammy kazanan Taylor Swift'in hayatını ve mirasını onurlandıran serginin her durağı kariyerinde bir bölümü sergileyecek ve müziği ile şarkı yazarlığının belirli bir dönemine ışık tutacak.

27 Temmuz'dan itibaren halka açılacak sergi, müzisyenin kişisel koleksiyonundaki kıyafetler, ödüller, enstrümanlar ve daha fazlasını içeren arşiv materyallerini de öne çıkaracak. Bunlar arasında, 2007 yılında country şarkıcısı olarak erken kariyerinde giydiği özel yapım kovboy çizmeleri ve yakın zamanda “Fortnight” müzik videosunda giydiği siyah fırfırlı omuz elbisesi de bulunacak.V&A'nin tiyatro ve performans kıdemli küratörü Kate Bailey, Swift'in giydiği bu görünümlerin her birinin sanatçının müzikal yolculuğunun bir bölümünü kutladığını söyledi. "Taylor Swift'in şarkıları, nesneler gibi, hikayeler anlatır ve sıklıkla sanat, tarih ve edebiyattan ilham alır. Bu tiyatral turun, meraklı ziyaretçileri sanatçı, yaratıcılığı ve V&A nesneleri hakkında daha fazla keşfetmeye teşvik edeceğini umuyoruz."

Moda görünümlerinin yanı sıra, 2021'de V&A'deki “Alice: Curiouser and Curiouser” sergisinin set tasarımında çalışan Tom Piper tarafından tasarlanan yerleştirmelerle sergi, şarkı sözleri ve müzik videolarının yaratıcılığını vurgulayacak ve onun küresel fenomen olmasının ardındaki nedenleri keşfedecek.
Sergide enstrümanlar, müzik ödülleri, storyboardlar ve arşiv parçaları da yer alacak ve bunların birçoğu halk tarafından ilk kez görülecek.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.