ULUSLARARASI VE TÜRK SANATÇILARIN ESERLERİ BİR ARADA

Sevil Dolmacı Art Gallery, sevilen sanatçıların eserlerini “Playful Minds” sergisinde buluşturuyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 26 Ocak 2023
ULUSLARARASI VE TÜRK SANATÇILARIN ESERLERİ BİR ARADA

Kapak fotoğrafındaki eserler: Royal Jarmon, Eric Shaw


Sevil Dolmacı Art Gallery, “Playful Minds” ismiyle, yerli ve uluslararası boyutta sanatçıların grup sergisine ev sahipliği yapıyor. Christo, Theodore Boyer, Devon Dejardin, Sam Jablon, Royal Jarmon, Kan Seidel, Ruby Anemic ve Eric Shaw gibi uluslararası sanatçıların yanı sıra Haluk Akakçe, Ozan Oganer ve Sinan Saül’ün eserleri, 28 Ocak-25 Şubat günleri arasında galerinin mücevher binası Villa İpranosyan’da sanatseverlerle buluşuyor.

Playful Minds, Y ve Z jenerasyonlarına ait sekiz, toplamda on bir sanatçının 25 çarpıcı eserini gözler önüne seriyor. Sergide, Theodore Boyer’in kadın figürleri ve natürmortları, Eric Shaw’un çarpıcı renklerdeki şehir manzarası soyutlamaları, Royal Jarmon’un çocuksu naiflikteki çiçek ve hayvan betimlemeleri dikkat çekiyor. Devon Dejardin’in insan soyutlaması heykeli, Kan Seidel’in eğlenceli figürlerinin yer aldığı tuval işi ile Sam Jablon’un oyuncu karakterini yansıtan sloganları da sergide yer alıyor. Sinan Saül, tekinsiz ancak sıra dışı figürlerini Sevil Dolmacı Art Gallery’de ilk kez sanatseverlerle buluşturuyor. Ozan Oganer’in balon patlatan kız heykeli sergiye uyum sağlarken, son olarak Haluk Akakçe’nin çocuksu figürler ve ilham verici sloganlarını bir araya getiren eserleri sergide adeta birleştirici bir görev üstleniyor.


Theodore Boyer

Son dönemde ilhamını gaming, anime ve popüler kültürün ünlü çizgi karakterlerinden alan genç kuşak sanatçılar, yarattıkları eserlerinde kullandıkları naif, eğlenceli karakter ve figürlerle yine genç kitlelerin ilgisini çekiyor. Sergide ayrıca dünya çapında gerçekleştirdikleri mekâna özgü büyük ölçekli enstalasyonları ile tanınan sanatçı çift Christo ve Jeanne Claude’un limited edition bir işi de yer alıyor. Farklı medyumlarda eserlerin yer alacağı “Playful Minds” sanatçıların kendilerine has üslupları ile çevrelerindeki dünyayı yorumladıkları neşeli ve dikkat çeken işlere odaklanıyor.


Haluk Akakçe

Sevil Dolmacı Art Gallery’de, 28 Ocak-25 Şubat günleri arasında izlenebilecek Playful Minds sergisinde yer alan sanatçılar:

• Haluk Akakçe
• Ruby Anemic
• Theodore Boyer
• Christo
• Devon Dejardin
• Sam Jablon
• Royal Jarmon
• Ozan Oganer
• Sinan Saül
• Kan Seidel
• Eric Shaw


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.